News

Czy jest możliwa wymiana uszkodzonego mechanicznie wyświetlacza w Xiaomi Mi 11 5G na koszt producenta?

Rynek smartfonów od dłuższego czasu przyzwyczaja nas do przeróżnych schematów. Oprócz częstych premier smartfonów, dla urządzeń z górnej półki coraz częściej dostajemy możliwości wybrania dodatkowych prezentów o znacznej wartości. Formy takiego obdarowywania przez producentów elektroniki mobilnej ma skłonić nas do zakupu flagowego smartfona, który dopiero co ujrzał światło dzienne. Świetnym przykładem jest smartfon Xiaomi Mi 11 5G, który pod koniec lutego 2021 roku miał swoją premierę zaskakując wielu klientów licznymi prezentami. Jednym z nich jest dodatkowa gwarancja na bezpłatną wymianę wyświetlacza w ramach gwarancji.

 

Z informacji polskiego oddziału firmy Xiaomi wiemy, że ich najnowszy flagowiec będzie miał naprawdę potężne wejście. Producent przy zakupie przedsprzedażnej oferuje nam kilka prezentów, których wartość wynosi około 1299 zł. Są to zazwyczaj inne produkty marki Xiaomi, które również mogą przydać się nam w życiu codziennym. Jak się okazuje to nie wszystko, co w tym roku zaoferowało nam Xiaomi. Producent ponadto dokłada nam roczną gwarancję na jednorazową i co najważniejsze bezpłatną wymianę wyświetlacza w telefonach z rodziny Xiaomi Mi 11 5G. Oczywiście, jak przystało na dodatkowe wsparcie wszystkie dokładne informacje znajdziemy w regulaminie. Postanowiłem dziś przyjrzeć się zasadom dokładnie omawiając wszystkie punkty z regulaminu ochrony ekranu w telefonie Xiaomi Mi 11 5G.

 

Darmowa wymiana uszkodzonego mechanicznie wyświetlacza w Xiaomi Mi 11 5G 

Już na wstępie regulaminu dowiadujemy się, że nasz nowo zakupiony flagowiec otrzymuje nieodpłatną dodatkową gwarancję. Jej zasady są dość proste, ponieważ skupiają się tylko na jednej kwestii uszkodzenia – czyli wyświetlaczu. Mówi o tym dokładnie punkt 1 wskazując, że każdy konsument, który zakupił telefon Mi 11 5G przez jakikolwiek oficjalny kanał sprzedaży aktywując urządzenie w Polsce jest uprawniony do skorzystania z jednorazowej i co najważniejsze darmowej wymiany wyświetlacza w przypadku nieumyślnego uszkodzenia mechanicznego. Niezmiernie ważnym aspektem jest fakt, że naprawa musi zostać przeprowadzona tylko i wyłącznie w autoryzowanym centrum serwisowymi Xiaomi. Tutaj warto przypomnieć, że obecnie producent posiada już dwa serwisy centralne, które wykonują pełen wachlarz usług serwisowych dla dedykowanych produktów marki Xiaomi.

Wymiana wyświetlacza Xiaomi Mi 11 5G
fot.mi-home.pl

W dalszej części punktu 1 producent wyraźnie podkreśla, że okres dodatkowej gwarancji w postaci ochrony na ekran dotyczy tylko pierwszych 12 miesięcy liczonych od daty zakupu oraz aktywacji w Polsce. Tyle jeśli chodzi o zakres dodatkowej gwarancji, czas przejść o bardziej szczegółowych kwestii dotyczących samego uszkodzenia mechanicznego.

Xiaomi Mi 11 5G / fot.mi-home.pl

W 2, a zarazem ostatnim punkcie tej krótkiej gwarancji – producent wskazuje nam wyłączenia, kiedy nie mamy możliwości skorzystać z bezpłatnego wsparcia na wymianę wyświetlacza w telefonie Xiaomi Mi 11 5G. Tutaj sprawa jest bardzo prosta. Przede wszystkim dodatkowa gwarancja dotyczy uszkodzenia mechanicznego, a nie rys lub zadrapań. Oczywiście – nie możemy zaprzeczyć, że rysy lub zadrapania niewpływające na działania ekranu, to też uszkodzenia mechaniczno-kosmetyczne. Jednak to Xiaomi określa zasady bardzo dokładnie wyłączając poszczególne sytuacje. Nie to jest jednak najważniejsze. Producent bardzo wyraźnie określa sytuacje, kiedy możemy skorzystać z darmowej wymiany ekranu w telefonie Xiaomi Mi 11 5G. Pojawia się tutaj stwierdzenie „nieumyślne”. Pisząc prościej mówimy o wszystkich przypadkach, gdzie telefon w wyniku wypadku lub innych czynników (np. osób trzecich) wypadł nam z ręki uszkadzając mechanicznie ekran.

Wszystkie inne sytuacje, gdzie nasze działanie było celowe zostaną odrzucone. Jest to w zupełności zrozumiałe – na tej samej zasadzie działają ubezpieczycielce, bazując na nieumyślnych wypadkach, a nie specjalnym niszczeniu w celu osiągnięcia pewnych korzyści. Oznacza to, że drop testy na kanałach YouTube należą do działania umyślnego z zamiarem osiągnięcia dodatkowych korzyści materialnych. Zasady dla wszystkich klientów w tym aspekcie powinny być jasne, ponieważ producent bardzo dokładnie opisał wyłączenia gwarancyjne uniemożliwiające skorzystanie nam z dodatkowej gwarancji.

Z darmowej wymiany wyświetlacza w telefonie Xiaomi Mi 11 5G nie skorzystamy także w innych sytuacjach

Nasze urządzenie musi pochodzi z oficjalnych polskich kanałów sprzedaży. Jest to warunek konieczny. Ponadto producent wyraźnie zaznaczył, że konsument powinien posiadać potwierdzenie sprzedaży (np. paragon lub potwierdzenie zamówienia). Przy warunkach gwarancji producenci mają prawo wymagać takich dokumentów, nie mówimy tutaj o rękojmi, która w przypadku dowodu zakupu rządzi się nieco innymi prawami.

Z darmowej wymiany ekranu nie skorzystamy również, kiedy nasze urządzenie ma ślady napraw przez nieautoryzowane serwisy lub numer seryjny został zdrapany/modyfikowany. Każdy posiadacz smartfona w swoim życiu z pewnością zna te wszystkie zasady. Dodatkowe wsparcie od producenta nie daje nam uprawnień do niszczenia, zmienia lub korzystania z telefonu wbrew ustalonym zasadom wynikającym z podstawowej gwarancji.

Skasowano

Wymiana wyświetlacza Xiaomi Mi 11 5GGdyby ktoś miał wątpliwości co do zasad wynikających z gwarancji producenta, zapraszam do zapoznania się z dokładnym opisem dodatkowej gwarancji od Xiaomi dla modeli z rodziny Mi 11 5G. Jeśli przekroczycie możliwości skorzystania z opcji producenta polecam skorzystać ze wsparcia wujka Google, który po wpisaniu frazy serwis Xiaomi Warszawa lub innego dowolnego miasta przedstawi nam sporą listę punktów firm specjalizujących się w pogwarancyjnych naprawach telefonów.

 

Źródło: Xiaomi

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *