Artykuły News Telefony

Czy dodatkowe akcesoria do smartfona są nam potrzebne?

Adapter do ładowania, słuchawki HF oraz kabel usb to zestaw niemalże każdego smartfona na świecie. Czasem w zestawach sprzedażowych znajdziemy również jakiś pokrowiec lub inną przejściówkę, która umożliwi nam połączenie naszego smartfona z innym urządzeniem. Jednak czy naprawdę potrzebujemy tych wszystkich dodatkowych akcesoriów, których nie zawsze używamy na co dzień?

 

Pokrowiec do telefonu to podstawa

Nie zawsze zabezpieczaliśmy nasze mobilne urządzenia. Rozwój elektroniki, nowych technologii oraz wysokiej jakości podzespołów spowodowały, że zaczęliśmy zwracać większą uwagę na nasze mobilne zabawki. To wszystko, co tak pięknie świeci i jest nowe, niestety jest też drogie. Wielu producentów nie ułatwia nam życia produkując najnowsze smartfony pokryte szkłem na tylnych pleckach, które przy najdrobniejszym upadku mogą ulec uszkodzeniu, pęknięciu. Już wtedy możemy zapomnieć o jakiejkolwiek naprawie w ramach gwarancji, bowiem wszelkie pęknięcia w naszym telefonie to uszkodzenia wynikające najczęściej w winy klienta. Moim skromnym zdaniem każdy producent, który umieszcza szkło na tylnej pokrywie winien dołączać do zestawu specjalny pokrowiec, niestety nie zawsze tak jest. Istnieją wtedy dwie możliwość, albo wydamy dodatkowe pieniążki na ochronę naszego urządzenia, albo będziemy przez cały okres użytkowania bardzo uważać, aby nasz telefon nie uległ uszkodzeniu. Tak wiem – marzenia. Komu z nas smartfon nie upadł na ziemię?

Etiu do iPhone’a / fot.akcesoriadotelefonu.pl

Pokrowiec czy to gumowy, czy silikonowy, a nawet specjalna konstrukcja „ala hammer” w dobie tak zaawansowanej i drogiej elektroniki to niemalże wymóg konieczny. Z pewnością wśród naszych czytelników są już tacy, którzy dokonywali napraw odpłatnych na swój koszt. Jeśli nie, to zapewniam Was – kwoty potrafią przyprawić o ból głowy (znam to z autopsji). Oczywiście jak już się zdarzy i nie stać nas na tak drogie naprawy, zawsze możemy poszukać jakiegoś innego serwisu pogwarancyjnego, dostępnego na wolnym rynku, który zaoferuje nam swoje usługi w dobrej cenie. Osobiście wolę dmuchać na zimne i zabezpieczyć swojego smartfona specjalnym pokrowcem, który może zamortyzować upadek urządzenia. Jeśli chcecie zaoszczędzić, a przy okazji lubicie majsterkować to zawsze możecie sami wykonać wymianę wyświetlacza lub tylnej szklanej pokrywy swojego urządzenia. Napraw telefon – czyli zrób to sam przy pomocy naszych poradników, do których Was zapraszam.

Szkło hartowane – ochroni nasz drogi wyświetlacz

Odpowiednie zabezpieczenie wyświetlacza w dzisiejszych czasach powinno być podstawą każdego zakupu smartfona, szczególnie w sytuacji kiedy na nasz sprzęt wydajemy naprawdę dużo pieniędzy, przykładem może być tutaj Samsung Galaxy S8, którego cena sięga nawet 3300 zł. Jak już wspomniałem wyżej naprawa uszkodzonych paneli dotykowych nie należy do najtańszych.

Szkło hartowane do HTC 10 / fot.akcesoriadotelefonu.pl

I własnie dlatego, najlepszym i najtańszym sposobem na kompletną ochronę urządzenia są szkła hartowane, które idealnie komponują się z etui. Szkło hartowane podczas upadku naszego smartfona zamortyzuje uderzenie. Nałożone przez nas zabezpieczenie powinno uchronić nasz wyświetlacz od uszkodzenia mechanicznego. Uwierzcie mi, że lepiej zainwestować w kwotę od 10 do 40 zł, bo takie mniej więcej są koszty na rynku szkła hartowanego, niż potem usłyszeć, że naprawa naszego smartfona ma kosztować nawet około 1200 zł (Samsung Galaxy S7 Edge).

Folia ochronna HTC Desire 616 / fot.akcesoriadotelefonu.pl

Oprócz szkła hartowanego dla odważnych klientów, którzy nie boją się, że upuszczą swojego smartfona zdarza się, że w zestawach sprzedażowych otrzymujemy folie ochronną zabezpieczającą LCD przed rysami. Mimo ochronny poprzez Gorilla Glass nasze urządzenia potrafią się porysować, co udowodnił nam znany youtuber JerryRigEverything, który testuje na wizji różne smartfony pod kątem odporności na rysy. Wybór należy do Was – szkło hartowane czy folia ochronna, co wolicie?

Przejściówki oraz dodatkowe kable – to już rarytas?

Zdarza się również, że w zestawach sprzedażowych znajdziemy dość niecodzienne kable, przejściówki dorzucane przez producenta. Z jednej strony to już pewnego rodzaju rarytas, a z drugiej czy naprawdę jest nam to potrzebne? Producent dorzucając nam dodatki chce ułatwić nam korzystanie poprzez np. szybszy transfer danych, tak jak to ma miejsce w przypadku zestawu Samsung Galaxy S7 / S7 Edge, gdzie możemy znaleźć USB Connector. Oczywiście korzystanie z takiego akcesorium nie jest obowiązkiem, dane możemy przegrać poprzez chmurę lub bezpośrednio używając technologii bluetooth. To od nas zależy z czego chętnie skorzystamy.

USB Connector Samsung Galaxy S7 / S7 Edge / fot.news.samsung.com

Z doświadczenia mogę Wam powiedzieć, że takie dodatkowe rarytasy potrzebne są nam w najmniej spodziewanym momencie. Właśnie wtedy poszukujemy przejściówki / nietypowego kabla w pudełku sprzedażowym. Właśnie dlatego każde otrzymane akcesorium „za free” warto trzymać, bo nie znamy dnia, ani godziny kiedy będziemy musieli go użyć lub też ponownie kupić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *