News

Czy da się wymienić matrycę w MacBooku?

Bardzo często spotykamy się z uszkodzeniami wyświetlaczy w telefonach. Ich naprawa jest już na porządku dziennym. Jednak co zrobić, jeśli doszło do uszkodzenia matrycy LCD w MacBooku? Czy taki rodzaj napraw jest wykonywany? O czym warto pamiętać, decydując się na przywrócenie MacBooka do stanu sprzed rozbicia wyświetlacza?

Uszkodzenia matrycy w laptopach nie trafiają się tak często, jak w przypadku telefonów. Nie zmienia to jednak tego, że w przypadku uszkodzenia wyświetlacza w laptopie, również będziemy mogli skorzystać z usług serwisu, który zajmie się naprawą uszkodzonego wyświetlacza. Wymiana matrycy MacBook jak najbardziej jest możliwa.

Wymiana matrycy w MacBooku

Uszkodzenia matrycy w MacBooku najczęściej trafiają się w urządzeniach z serii Air. Wynika to z tego, że matryca w tych urządzeniach jest znacznie cieńsza i zdecydowanie bardziej delikatna. Urządzenia z linii Retina i Pro mają jednak grubsze obudowy oraz masywniejsze wyświetlacze. Nie zmienia to jednak faktu, ze w każdym modelu może dojść do rozbicia lub uszkodzenia matrycy. Nie koniecznie musi to być rozbicie ekranu. Popularnymi usterkami są też uszkodzenie slotu taśmy matrycy na płycie głównej lub awaria samej taśmy matrycy.

Może zdarzyć się, że nasza klapa MacBooka podczas uderzenia nie została uszkodzona. Jeśli element ten jest w stanie idealnym, wtedy nie musimy decydować się na wymianę całej obudowy. Podczas naprawy wystarczy rozłożyć ekran na części i wymienić tylko panel, który uległ uszkodzeniu. W ten sposób możemy też ograniczyć koszty naprawy urządzenia. Oczywiście taka usługa serwisowa będzie trwać dłużej, ponieważ wymaga bardzo dużej precyzji podczas demontażu podzespołów.

W zależności od potrzeb serwis MacBook może zaproponować kilka możliwości naprawy matrycy. Może to być wymiana samej matrycy z pozostawieniem starej pokrywy, lub wymiana całej pokrywy wraz z matrycą. Takie naprawy powinno się powierzać wyłącznie profesjonalnym serwisom. W przypadku braku znajomości budowy laptopa, lub jego podzespołów, bardzo łatwo doprowadzić do uszkodzenia polaryzatora lub ramki przedniej, co znacząco podnosi koszty naprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *