News Serwis

Czy da się skrócić proces wymiany szybki w telefonach iPhone? Pewien drobny szczegół może nam to umożliwić

Decydując się na samodzielną naprawę w pierwszej kolejności musimy dokładnie przygotować wszystkie części, narzędzia. Okazuje się, że kupując rzeczy potrzebne do naprawy mogą wyróżniać różne drobnostki, które potrafią przyspieszyć proces naprawy. Widzimy to na przykładzie digitizera z nałożonym już klejem OCA bezpośrednio na szybkę. Taka część jest w stanie skrócić nasz proces naprawy o jedną czynność.

 

Wymiana szybki w iPhone – digitizer z klejem OCA

Zanim kupimy nowy digitizer warto zwrócić uwagę, czy posiada on już dostępny klej na całej szybce. Czasami różnice w cenach dla takich digitizerów nie są duże, wręcz groszowe, a szybka z dodanym już klejem oszczędza nam jedno działanie więcej podczas naprawy. Mając sam digitizer bez kleju OCA będziemy musieli założyć klej przed całkowitym połączeniem wyświetlacza. Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Na pewno nie przejmują się tym serwisy telefonów. Wymiana szybki w takich punktach odbywa się na wewnętrznych zasadach oraz sprawdzonych podzespołach. Niektóre serwisy mają już swoje sprawdzone części i nie chcą korzystać z kleju obcego pochodzenia, nawet jeśli to znacząco ma oszczędzić czas w procesie naprawy.

Porada jest kierowana raczej do klientów indywidualnych, którzy podejmą się samodzielnej naprawy. Proces wymiany szybki w domu będzie znacznie trudniejszym działaniem, dlatego warto ułatwiać sobie działanie na każdym etapie. W czeluściach Internetu znajdziemy przeróżne oferty takich części, również takich digitizerów, które nie mają od razu nałożonego kleju OCA. Końcowy wybór należy jednak do osób, które naprawiają telefon. Warto jednak pamiętać o tym, ponieważ niewiele osób wie, że takie możliwości są dostępne. Oczywiście podjęcie się samodzielnej naprawy to bardzo odważny krok. Jeśli nie mamy wiedzy technicznej lub nie czujemy się na siłach, aby przeprowadzić naprawę samodzielnie na podstawie dostępnych poradników nowy digitizer z klejem OCA będzie zbędnym ułatwieniem, które i tak nie wiele wniesie do całkowitej naprawy. Sztuczka umożliwiająca skrócenie procesu obsługi jest skierowana raczej od świadomych użytkowników, dla których wymiana szybki nie będzie stanowiła problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *