News

Co zrobić, gdy zepsuje Ci się aparat w telefonie?

Nowoczesne smartfony przyzwyczaiły nas do tego, że w każdej chwili mamy dostęp do wbudowanego w nie aparatu. Okazuje się jednak, że na uszkodzenia mechaniczne jest on narażony tak samo, jak wyświetlacz. Aby go uszkodzić, wystarczy, że telefon wypadnie nam z ręki lub uderzymy nim w inny przedmiot. Co więc zrobić w sytuacji, gdy aparat w telefonie przestanie działać?

Aparat, który znajduje się w telefonie, może przestać działać przez kilka różnych przyczyn. Przede wszystkim przez uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstać przez upadek lub zarysowanie szkła. Jednak nasz serwis telefonów ma styczność z urządzeniami, w których kamera się nie uruchamia lub po wykonaniu zdjęcia nic się z nimi nie dzieje. Przede wszystkim w takim przypadku należy ustalić przyczynę uszkodzenia. Naprawa telefonu może polegać na zamontowaniu nowego szkiełka lub wymianie całego modułu aparatu na nowy. Taką naprawę wykona na przykład Serwis Apple Warszawa.

Wymiana szkiełka w aparacie

W przypadku, gdy w Twoim telefonie uszkodziło się szkiełko od aparatu, będziesz mógł zauważyć, że wykonywane zdjęcia są niewyraźne i częściowo lub całkowicie zasłonięte. Bardzo podobny efekt mogą spowodować też większe rysy, które powstają na obiektywie. Mogą one z czasem doprowadzić nawet do pęknięcia szybki. Warto jednak pamiętać, że możliwość wymiany szybki będzie zależała od rodzaju uszkodzeń oraz modelu telefonu. W niektórych przypadkach możliwe, że niezbędna okaże się wymiana całego modułu aparatu. Problemem okazuje się też uszkodzenie, które powstaje przy przednim obiektywie. Bardzo często niezbędna okazuje się wymiana całej szybki ekranu lub wyświetlacza na nowe.

Czy wymiana szkiełka aparatu może nie rozwiązać problemu?

Niestety wymiana samej szybki może nie rozwiązać problemów. Jeśli Twój telefon upadł, mogło dojść do uszkodzenia elementów, które znajdują się wewnątrz modułu aparatu. Ustalenie przyczyny na własną rękę będzie jednak bardzo trudne. W takim przypadku warto zwrócić się o pomoc do serwisu telefonów, który wykona diagnozę i przedstawi kosztorys naprawy. Decydując się na naprawę telefonu, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy mają duże doświadczenie oraz specjalne narzędzia i urządzenia serwisowe. Samodzielne próby naprawy telefonu mogą doprowadzić do uszkodzenia dodatkowych elementów, co ostatecznie może znacznie podnieść koszty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *