News Serwis

Co wspólnego ma aktualizacja oprogramowania z wymianą wyświetlacza w telefonach iPhone?

Apple to bardzo specyficzna marka, jeśli chodzi o obsługę serwisową. Dotyczy to nie tylko napraw mechanicznych, ale i również aktualizacji oprogramowania, którą zdalnie można zablokować nieautoryzowane naprawy w serwisach pogwarancyjnych. Najczęściej blokady dotyczą funkcji w urządzeniu z racji nieoryginalnych części. 

 

Apple nie lubi nieautoryzowanych napraw

Przykładów takich działań nie trzeba szukać daleko. Firma z nadgryzionym jabłkiem chcąc utrudnić naprawy wykonywane na rynku wypuszczał aktualizacje utrudniającą działanie. Chodzi głównie o funkcje Face ID, które po wymianach części na nieoryginalne od razu się blokowało. Przekonało się o tym już wiele serwisów iPhone. Producent cały czas zarządza swoimi urządzeniami poprzez aktualizacje oprogramowania. Poprzez takie formy, Apple w każdej chwili może nawet zablokować urządzenie lub naprawić swoje działania poprzez rezygnacje z kontroli nieautoryzowanych napraw oraz części. Dzieje się to najczęściej przy wymianie wyświetlacza, gdzie blokowany jest FaceID. Dotknęło to również zeszłorocznych smartfonów iPhone 13.

Wgranie nowego oprogramowania to różne poprawki

Wypuszczając nowe softy producent nie trzyma kontroli tylko nad nieautoryzowanymi naprawami. Aktualizacja ma na celu wnieść sporo poprawek nowych dodatków, aplikacji oraz innych działań wypuszczonych. Wobec powyższego wgrywanie nowego oprogramowania nie tylko poprzez iTunes, ale również zdalnie poprzez pobranie sporej paczki z serwerów producenta jest bardzo istotnym elementem każdej naprawy i każdego działania zaplanowanego przez producenta. Przed oddaniem urządzenia do jakiejkolwiek naprawy warto sprawdzić, poszukać specjalistycznych serwisów zajmujących się tylko produktami marki Apple. Odszukanie takich punktów nie będzie problemem, wystarczy wygooglać odpowiednią frazę np. Naprawa Apple Warszawa, wyszukując serwisy w danym miejsce lub bezpośrednio po lokalizacji. Takie punkty nie tylko pomogą w naprawie, ale również doradzą, z jaką aktualizacją się wstrzymać z racji ewentualnych problemów przy wymianie wyświetlacza telefonach iPhone.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *