News Serwis

Co wiemy o obsłudze serwisowej smartfona iPhone 13? Okazuje się, że całkiem sporo

W internecie nie milkną plotki dotyczące najnowszych modeli iPhone 13. Wszystko dlatego, że zbliżamy się do oficjalnej premiery, a wszelkie nowinki dotyczące najnowszych jabłko-fonów ciągle są jeszcze wielką niewiadomą. Pierwsze zdjęcia/filmiki potwierdzają jedynie, że wygląd modeli iPhone 12 i iPhone’a 13 będzie w zasadzie identyczny. Nie powinna się zmienić również konstrukcja, która co ciekawe bardzo ułatwi proces wymiany wyświetlacza w telefonie iPhone 13.

Obsługa serwisowa iPhone 13 będzie bardzo przewidywalna

Obserwując zdjęcia z przecieków widzimy, że najnowsze przedpremierowe iPhone’y nie wyróżniają się zbytnio od poprzedników. Nie mówię tutaj o specyfikacji, która w zasadzie ciągle jest jeszcze wielką tajemnicą, zwracam uwagę na kształt i strukturę iPhone’a 13. Zdjęcia wyciekające do internetu wskazują nam, że obsługa serwisowa/naprawy pogwarancyjne będą przebiegać w bardzo podobny sposób. Mowa oczywiście o rozbiórce smartfona (dwie charakterystyczne śrubki w okolicy złącza ładowania), która dodatkowo nie wydaję się być trudna. Dokładnie tak samo wyglądał proces obsługi serwisowej w przypadku poprzedników (iPhone 11, iPhone 12).

Daje nam to pewność, że wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 13 będzie wyglądać niemalże identycznie jak wymiana ekranu dla modelu iPhone 12. Oczywiście po rozłożeniu 13 możemy w środku znaleźć drobne różnice (np. ułożenie wczepek od ekranu), ale sam proces demontażu wyświetlacza w zasadzie niczym się nie będzie różnic. Tego typu działania stosują w zasadzie wszyscy producenci, którzy rzadko zmieniają całą konstrukcję swoich urządzeń, tym bardziej jeśli jest ona prawidłowa lub nie wymaga dodania nowych modułów/pomysłów. Cały proces naprawy, wymiany wyświetlacza w telefonie iPhone 13 będzie tak samo przewidywalny, jak w przypadku reszty pozostałych smartfonów. Wszystkie ekrany dotychczasowych iPhone’ów były podnoszone bezpośrednio od góry. Apple nie korzysta (jak na razie) z opcji wymiany wyświetlacza z całym modułem i ramką, jak to robią niektóre inne marki.

Nie tylko proces wymiany wyświetlacza w telefonie iPhone 13 będzie podobny

Obserwując zdjęcia najnowszych jabłko-fonów widzimy, że pokrywa baterii również wydaje się być szklana. To oznacza, że na 90% będzie ona klejona i sama wymiana tego elementu nie będzie możliwa w serwisie gwarancyjnym (wątpię, aby polityka Apple się zmieniła przy premierze iPhone’a 13). Producent w przypadku szerszych uszkodzeń będzie oferował odpłatną wymianę całej jednostki. Co nie oznacza, że wymiana pokrywy baterii w telefonie iPhone 13 jest w ogóle niemożliwa. Takie czynności możemy przeprowadzić tylko w serwisach pogwarancyjnych, które borykały się nie raz z wyminą klapki baterii w różnych iPhone’ach. Zdjęcia z przecieków wskazują, że Apple w tym roku również wykona szklane klapki w modelach iPhone 13. Dla specjalistów, którzy wiedzą jak dokonywać takich napraw (najlepiej laserem) obsługa serwisowa modelu iPhone 13 nie będzie stanowić żadnych przeszkód. Wszystko na to wskazuje, że tak tegoroczna 13 będzie idealną kopią iPhone’a 12.

iPhone 13 i iPhone 13 Pro / fot.macrumors.com

Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 13 jest tylko połową sukcesu. Zarówno ekran, jak i pokrywa baterii są najczęściej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Oprócz elementów szklanych każdy smartfon ma jeszcze inne podzespoły, które również mogą ulegać awarii lub zwykłemu zużyciu. Mowa oczywiście o akumulatorach, które nie są wieczne i wcześniej czy później będzie nas czekać wymiana baterii w telefonie iPhone 13. Czy będzie to trudny zabieg? Na chwilę obecną możemy tylko spekulować, ale skoro wszystko wskazuje na sporą podobiznę smartfonów iPhone 12 i iPhone 13 to wymiana baterii również nie będzie zbyt skomplikowanym działaniem.

Pogwarancyjne serwisy telefonów Apple na pewno zaoferują nam wymianę szybki w telefonach iPhone 13

Skąd taka pewność? Kto oferuje bardziej drobiazgowe naprawy zmniejszając przy tym koszty zgarnia rynek i przyciąga klientów. Nie jest tajemnicą, że naprawy odpłatne w serwisach Apple są bardzo drogie. Nie ma się też co oszukiwać, urządzenia mobilne towarzyszą nam każdego dnia, często nawet w bardzo ekstremalnych warunkach, więc potencjalne uszkodzenia mechaniczne są bardzo prawdopodobne. Słysząc ile dokładnie kosztuje wymiana wyświetlacza w telefon iPhone 13 od razu zrzednie nam mina, tym bardziej jeśli będziemy mieli tylko i wyłącznie uszkodzoną samą szybkę, a nie cały ekran.

Na całe szczęście odpłatne usługi wymiany szybki w telefonie iPhone 13 to tylko kwestia czasu. Jak tylko urządzenia wejdą do regularnej sprzedaży będziemy mogli spodziewać się pierwszych ofert dostępnych w internecie. Już teraz po wpisaniu w Google frazy serwis telefonów iPhone Warszawa znajdziemy pełno ofert napraw modeli iPhone. Z pewnością po premierze pojawią się również usługi wymiany szybki w telefonie iPhone 13, co wielu użytkowników Apple sobie chwali po dziś dzień. Na producenta w tej kwestii niestety nie możemy liczyć, więc trzeba sobie radzić w szczególności, kiedy uszkodzimy szybkę wyświetlacza drogiego iPhone’a. Miejmy nadzieję, że nikt z Was nie będzie musiał dokonywać wymiany szybki w telefonie iPhone 13. Naprawa może być nieco tańsza, ale jednak koszt to koszt, a nikt nie lubić płacić za naprawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *