News

Co to jest Paysafecard?

Sposobów na płatności internetowe jest wiele. Obecna technologia idzie cały czas do przodu oferując klientom nowe możliwości, które wydają się coraz bardziej bezpiecznie. Większość płatności to szybkie działanie zapewniające natychmiastową płatność w sklepie internetowym i nie tylko.

W dobie Internetu liczy się anonimowość. Klienci oprócz tego oczekują także bezpieczeństwa, które w różnych sytuacjach wystawione są na próby. Dokonując szybkich internetowych zakupów często unikamy działań, w których zmuszani jesteśmy do podłączania swojej karty kredytowej. Niestety w niektórych aplikacjach lub stronach internetowych możemy zapłacić tylko poprzez taką możliwość, lub za pośrednictwem Paysafecard. W każdej z wybranych płatności osiągniemy odpowiedni efekt. Jednak czy będziemy bezpieczni dokonując takich płatności?

Czym jest Paysafecard

To nic innego jak karta przedpłacona. Możemy ją zasilić bezpośrednio po założeniu konta na stronie usługodawcy lub poprzez papierową wersję karty Paysafecard. Sam proces płatności również jest banalny, wystarczy pozyskać lub wstawić specjalny kod składający się z 16 znaków. Uruchomi to działanie internetowe bezpiecznie przekazując wybrane środki na konto sprzedawcy lub innego usługodawcy, który oczekuje od nas płatności. Dlaczego to bezpieczna forma? Korzystając z Paysafecard nie podajemy w Internecie żadnych naszych danych. Dotyczy to nie tylko naszych danych, ale również numerów kart kredytowych. Pozyskanie takiego numeru wraz z numerem CVV lub CVC. Korzystając z naszej prywatnej karty podczas zakupów musimy podać takie dane. W przypadku powyższej metody płatności Paysafecard nie musimy się przejmować takimi sprawami, które dla naszego bezpieczeństwa są kluczowe.

Konto Paysafecard zakładamy na stronie internetowej o takiej samej nazwie. Korzystając z możliwości płatności Paysafecard online możemy posługiwać się pewnego rodzaju „wirtualną” kartą, którą wcześniej możemy w łatwy sposób zasilić. Musimy jednak zwrócić uwagę, że nie możemy przelewać dowolnych kwot. Usługodawca narzuca doładowania w kwotach: 20, 30, 50, 100 i 200 złotych. Plusem powyższej płatności jest fakt, że nie musimy posiadać do tego karty kredytowej lub nawet konta bankowego. Sama usługa ma na to zastąpić do opłacania usług, zakupów oraz innych działań w Internecie. Oprócz tego popularność Paysafecard rośnie z dnia na dzień, przez co dostępność powyższej usługi jest dostępna niemalże w każdym sklepie, nie tylko w Polsce. Wygodą dla wielu internautów jest fakt, że aby skorzystać z Paysafecard nie musimy się nawet rejestrować. Usługodawca nie wymaga takiego działania. Oczywiście z rejestracją możemy więcej niż bez rejestracji, ale finalnie wybór należy do nas.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *