News

Co to jest magazyn konsygnacyjny i jakie ma zalety?

Magazyn czy inaczej skład konsygnacyjny to magazyn dostawcy wydzielony w siedzibie danej firmy. Na początku były one wykorzystywane przede wszystkim w obrocie międzynarodowym. Problem zapewnienia ciągłości dostaw surowców sprawił, że okazały się one niezbędne. Oto możliwości Inteligentnego Regału.

Branża retail potrzebuje inteligentnych rozwiązań, by dynamicznie się rozwijać. Dostępność i rozwój nowych technologii, powszechność urządzeń mobilnych, a także coraz większa świadomość konsumentów sprawia, że sektor ten dynamicznie się zmienia. Wdrażanie usprawnień, również w przestrzeni magazynowej, wymaga technologicznego wsparcia. Dlatego też magazyny konsygnacyjne cały czas zyskują na popularności w branży handlowej zarówno w obrocie krajowym, jak i międzynarodowym. Powodów rosnącego na nie popytu jest wiele – to m.in. optymalizacja logistyki i gotówki oraz zmiany podatkowe.

Jak szybko i łatwo stworzyć skład konsygnacyjny?

Budowa składów konsygnacyjnych budzi wiele kontrowersji i niepewności, m.in. związanych z niejasnością prawa podatkowego. Sporym wyzwaniem jest zapewnienie rozliczalności produktów wchodzących i wychodzących z magazynu, co nie jest możliwe przez dobrego systemu informatycznego. Jak zatem łatwo stworzyć magazyn konsygnacyjny?

Rozwiązaniem jest system Etisoft Smart Solutions, na który składają się kody RFiD, którymi znakuje się poszczególne jednostki logistyczne. Są one dostarczane do dostawców, którzy oznaczają nimi produkty, wysyłając dostawy do odbiorcy. Można też znakować kosze, w których znajdują się towary w składzie konsygnacyjnym. 

Inwestycja w sprawne działanie firmy 

Anteny regularnie skanują kody RFiD, stany magazynowe są na bieżąco aktualizowane, a proces zarządzania zapotrzebowaniem, produkcją czy dostawami jest zautomatyzowany i dynamiczny. Dzięki Etisoft SMS możliwe jest też lokalizowanie pudełek na mapie regałów lub przez sygnał dźwiękowy z kolektora. Inwestycja w ten system to inwestycja w wydajne i sprawniejsze działanie firmy, wydajniejszą obsługę klienta i efektywniejsze zarządzanie produkcją oraz łańcuchem dostaw. 

Więcej na temat systemu Etisoft Smart Solutions i innych nowoczesnych rozwiązań w branży retail znajdziesz tutaj: https://www.euvic.com/pl/inteligentny-regal-czyli-magazyn-konsygnacyjny-w-handlu/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *