News

 Co to jest dropshipping i na czym polega?

Dropshipping to nic innego jak rodzaj sprzedaży detalicznej. Różni się ona jednak od standardowego sklepu internetowego, który zazwyczaj oferuje klientom produkty znajdujące się w jego magazynie stacjonarnym. Tutaj natomiast sprzedawca ich fizycznie nie posiada, są one wysyłane do nabywcy wprost od zewnętrznego dostawcy. To rozwiązanie niesie ze sobą sporo korzyści, dodatkowo minimalizuje zbędne koszty. Oczywiście jak we wszystkim, znajdziemy tu także małe minusy. Przeżyjmy się więc, na czym on tak dokładnie polega.

Dropshipping i jego istota działania

Cały proces dropshippingu nie jest wcale skomplikowany. Głównym jego założeniem jest przeniesienie procesu kompletowania oraz wysyłki zamówionego towaru bezpośrednio na jego producenta, bądź też na dystrybutora. Przedstawiciel sklepu internetowego dokonuje tylko niewielkich czynności, tj. zebranie zamówień, obsługa płatności oraz przekazania danych do wysyłki osobie za nią odpowiedzialnej.

To sprzedawca zbiera jak największą liczbę klientów, w ten sposób generując odpowiedni ruch na swojej stronie. To zadanie może być dość wyczerpujące, dlatego warto wesprzeć się dostępnymi na rynku narzędziami takimi jak: kampanie AdWords, porównywarki cenowe, działania SEO, media społecznościowe, czy też współpraca z influencerami.

Dla kogo dropshipping będzie dobrym rozwiązaniem?

Warto rozważyć dropshipping w sytuacji, gdy uruchamiamy swoją firmę po raz pierwszy i zależy nam na jak najmniejszych wydatkach. Sprawdzi się także w przypadku, gdy towar, jaki oferujemy, posiada dość spore gabaryty, przez co staje się kłopotliwy, jeśli chodzi o jego wysyłkę, lub jeśli sporo wystawiamy na platformach sprzedażowych. Dobrym rozwiązaniem będzie też w przypadku firm, które chcemy prowadzić w formie zdalnej lub bez konieczności posiadania magazynu i pracowników odpowiedzialnych za przygotowanie zamówień i przesyłek.

Przy wyborze tego rodzaju działalności należy wziąć pod uwagę konkurencję, która jest dość duża. Jednak warto tu dodać, że metoda dropshippinogwa jest dobrym sposobem maksymalizacji ceny sprzedaży. W krótkim czasie może ona nam przynieść sporo zysków. Oczywiście startując, należy posiadać także rozbudowaną stronę internetową. W przygotowaniu sklepu będzie pomocna strona kreatorystronwww.pldzięki niej tworzenie własnej strony www przestanie być postrzegane jako zajęcie bardzo trudne. Przy stosunkowo niewielkiej ilości czasu zyskamy dobrze rozbudowany sklep internetowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *