Artykuły News

Co dzisiaj rozumiemy pod pojęciem ,,Komputer osobisty”

Tradycyjny komputer to już przeszłość, który odszedł do lamusa. W dzisiejszych czasach każdy z nas posiada swój osobisty komputer, z którego korzysta na codzień. Nasze spersonalizowane ustawienia, skróty i ogólnie wszystko dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Dodatkowo mocne zabezpieczenia w postaci hasła lub teraz coraz częściej spotykane czytniki linii papilarnych. Ale czy dzisiaj komputer osobisty to tylko urządzenie typu laptop?

 
Według badań przeprowadzonych w pierwszym kwartale 2017 roku dzisiaj komputer osobisty to nie tylko laptop. Na pierwszy ogień idzie Chromebook, czyli laptop, który na początku ze względu na internetowy system operacyjny pełnoprawnym komputerem nazwany nie został. Dzisiaj Chromebook uważany jest za idealne urządzenie dla dziennikarzy z uwagi na długi czas pracy na baterii, szybkość działania oraz dostęp do Internetu w każdym miejscu. Obecnie komputery typu Chromebook zyskały dyski twarde, co pozytywnie wpłynęło na ich postrzeganie.

toshiba.pl

Miniaturyzacja w dzisiejszych czasach ujawniła się w komputerach typu pendrive, który zmieści się w naszej kieszeni. Computer Stick okrzyknięty został, jako idealne urządzenie do prowadzenia prezentacji. Podpinany bezpośrednio do portu HDMI w monitorze lub projektorze, bezgłośny w pracy i ultra mobilny. Standardowa specyfikacja, czyli system operacyjny Windows 10, 2 GB ram oraz szybki dysk SSD pozwalają na komfortową pracę w każdym miejscu uwzględniając rozmiary samego urządzenia.

intel.pl

Gdy do pracy potrzebujemy „potwora” o dużej mocy, ale chcemy uniknąć plątaniny kabli i starej zardzewiałej skrzynki przy biurku, to czas na innowacyjny sprzęt. Wolność od kabli, perfekcyjną szybkość działania oraz estetykę wyglądu oferuje PC typu ALL-IN-ONE. Cały komputer zamknięty został w obudowę monitora, bezprzewodowa klawiatura i myszka zapewniają komfort pracy oraz wydajność potrzebną do zaawansowanej pracy.

acer.pl

Najbardziej pożądanym komputerem osobistym już od 90 lat XX wieku jest laptop. Obecnie o dużej wydajności z różnymi wielkościami ekranu. Dostępne są w różnych odmianach dla graczy, ultrabooki, czy netbooki. Jestem pewny, że w tym segmencie każdy znajdzie coś dla siebie.

asus.pl

Tablety to urządzenia najczęściej spotykane. Na początku wykorzystywane głównie do celów rozrywkowych i umilania czasu. Obecnie tablety obsługują nie tylko system Android, ale także pozwalają na uruchomienie pełnoprawnego systemu Windows. Dotykowy ekran i długi czas pracy na baterii, mała waga i kompaktowe rozmiary pozwalają wykorzystywać je do pracy.

sony.pl

Dla osób, które nie mogą zdecydować się na laptop czy komputer powstały urządzenia 2w1. Pozwalają wybrać czy do aktualnie wykonywanego zadania potrzebujemy formę laptopa czy po prostu odłączamy ekran i wykorzystujemy walory tabletu i ekranu dotykowego.

asus.pl

Obecnie komputerem osobistym możemy nazwać również smartfon. Posiada go każdy i z pewnością rzadko wykorzystywany jest on tylko do dzwonienia czy pisania SMS. Wykorzystujemy go do bardziej zaawansowanych zadań. Coraz częściej płacimy telefonem, sprawdzamy wiadomości w Internecie czy wykorzystujemy, jako aparat fotograficzny. Dzisiaj możliwości telefonu są nieograniczone, a ograniczenie może stanowić jedynie granica ludzkiego umysłu.

lg.pl

Podsumowując ,,komputer osobisty” to dzisiaj tak naprawdę każde urządzenie wykorzystujące system mobilny lub system operacyjny.

Źródło:iq.intel.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *