News Telefony

Cicha premiera Samsunga Galaxy A03. Czy urządzenie zaskoczy swoich klientów?

Samsung w ostatnim czasie przystopował z produkcją telefonów. Równie podobnie jest z premierami urządzeń, które zaczynają wygasać, a wręcz powoli zanikać. Producent po cichu bez większych fajerwerków zaprezentował swoim klientom budżetowca Samsung Galaxy A03. Czy jest się nad czym pochylać?

Muszę przyznać, że jestem zaskoczony tak cichą premierą urządzenia. Wcześniej Samsung prezentował wszystkie urządzenia z większym rozmachem. Na zmianę takiego podejścia wpłynęła przede wszystkim pandemia COVID-19. Ponadto obserwuje w ostatnim czasie spore zmiany w podejściu Samsunga do rynku smartfonów. Zerknijmy zatem co takiego reprezentuje sobą model Galaxy A03.

Budżetowy smartfon producenta nieco podrasowany

Świeżo zaprezentowany smartfon koreańskiego producenta został wyposażony w 6,5-calowy wyświetlacz Infinity-V obsługujący w rozdzielczość HD+. Nasze dane nie będą w 100% pełne, ponieważ na poniższym zrzucie brakuje niektórych informacji dotyczących Samsunga Galaxy A03. Podejrzenia wskazują, że skoro jest to budżetowy smartfon to i sam wyświetlacz nie będzie drogim rozwiązaniem. Najprawdopodobniej mówimy tutaj o ekranie LCD IPS. Wystarczy zerknąć na rynek, aby zweryfikować co takie budżetowece posiadają na swoim pokładzie.

Specyfikacja Samsung Galaxy A03 / fot.news.samsung.com

Nie wszystko jednak jest tak bardzo ubogie. Urządzenie w porównaniu do poprzedników otrzymało na pokładzie zestaw dwóch aparatów48 Mpix z przysłoną f/1.8 ze wsparciem kolejnego oczka do głębi 2 Mpix ze światłem f/2.4. Jest to zdecydowanie znaczna różnica względem poprzednika, który w swoim asortymencie posiadał moduł głównego aparatu 13 Mpix. Indyjski oddział Samsung na załączonej ikonografii zdradza nam również informacje o aparacie do selfie. Jest to bowiem charakterystyczna kropelka wody, która posiada matrycę rozdzielczości 5 Mpix (f/2.2). Pamiętajmy, że to budżetowe urządzenie, a rozwój sekcji fotograficznej to i tak duży plus.

 

Czas opisać nieco „silnik” urządzenia. Według pliku graficznego dowiadujemy się, że urządzenie będzie pracować na 8-rdzeniowym procku o taktowaniu 1,6 GHz. Podział procesora przedstawia się w następujący sposób 2×1,6 GHz i 6×1,6 GHz. Całość wspierać będą różne wersje pamięci RAM. Wszystko zależne jest od modeli, jakie trafią do sprzedaży, a są to następujące kombinacje: 3 GB RAM + 32 GB, 4 GB + 64 GB oraz 4 GB + 128 GB. Nie wygląda to imponująco i model Samsung Galaxy A03 może mieć problemy z konkurencją, która będzie silnie atakować na każdej linii. Co ciekawe na załączonym screenie nie widać miejsca na czytnik linii papilarnych. I najprawdopodobniej prezentowany model go nie, ponieważ model A02 również nie posiadał takiego wsparcia.

Wersje kolorystyczne Samsung Galaxy A03 / fot.news.samsung.com

Nie wiele więcej wiemy również o samej baterii. Producent deklaruje, że na pokładzie modelu Samsung Galaxy A03 posiada akumulator o pojemności 5000 mAh, co w zupełności powinno poradzić sobie z niedrogim 6,5 calowym ekranem. Urządzenie ma również takie same wymiary, jak poprzedni starszy model. Nie poznaliśmy jeszcze dokładniejszych informacji o specyfikacji oraz cenach odpowiednich wariantów.

Źródło: Samsung

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *