CES 2017 News Telefony

CES 2017: Snapdragon 835 oficjalnie zaprezentowany

Już w listopadzie pojawiły się pierwsze zapowiedzi nowego, flagowego modułu od Qualcomma. Teraz, na targach CES 2017, doczekaliśmy sie jego oficjalnej premiery.

 

Snapdragon 835 to ośmiordzeniowy procesor, wyposażony w cztery rdzenie Kryo 280 o taktowaniu 2,45 GHz oraz cztery wolniejsze z taktowaniem 1,9 GHz. Producent mówi o wzroście wydajności względem poprzednika o około 20%. Nowy układ graficzny Adreno 540 ma być o 1/4 szybszy od poprzednika. Ma on również wspierać VR oraz ekrany o rozdzielczości 4K. Nie zabrakło również wsparcia dla szybkiego ładowania Quick Charge 4.0 oraz najnowszych standardów Wi-Fi, Bluetooth oraz LTE.

fot. PhoneArena

Największy entuzjazm wzbudziła jednak enegrgooszczędność nowego ARM. Ma on być o 35% mniejszy od poprzednika i ma zużywać aż o połowę mniej energii niż Snapdragon 801.

W listopadzie Qualcomm informował, że produkcją modułów zajmie się Samsung. Teraz wiemy, że nowy procesor znajdzie się w tegorocznych flagowcach, w tym chociażby w Galaxy S8 (o którym wiemy już coraz więcej) oraz Xiaomi Mi 6.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *