Artykuły News

Cennik wymiany wyświetlacza w telefonach iPhone

Wyświetlacz to jeden z najdroższych podzespołów każdego urządzenia. Dotyczy to nie tylko smartfonów, ale każdego innego sprzętu posiadającego matryce. Właśnie dlatego wielu klientów stara się uważać na swoje urządzenia, aby nie uszkodzić ich podczas codziennego korzystania. Niestety wypadki zdarzają się każdemu, co później przeobraża się w koszty naprawy. Najczęstszą z form takich napraw jest oczywiście wymiana wyświetlacza, która w przypadku modeli iPhone może przyprawić o ból głowy nie jednego użytkownika.

 

Im droższy telefon, tym naprawa urządzenia może być jeszcze droższa. Taki trend cenowy utrzymuje się w przypadku większości smartfonów, w szczególności jeśli mówimy o flagowych smartfonach. Patrząc na portfolio urządzeń iPhone możemy mówić tylko i wyłącznie o smartfonach premium, co wskazuje również na wyższe ceny napraw. Czy w rzeczywistości cennik wymiany wyświetlaczach w urządzeniach iPhone jest taki przerażający? Niestety wszystko wskazuje na to, że właśnie tak jest. Dość dokładnie obrazuje nam to strona producenta, która podaje nam orientacyjne ceny napraw wykonanych bezpośrednio przez Apple.

Cennik wymiany wyświetlacza w telefonach iPhone 12

W przypadku płatności za naprawę odpłatną mówimy tylko i wyłącznie o naprawach pogwarancyjnych. Takie rodzaje usług są obwarowane szczególnymi procedurami, do których musi zastosować się nie tylko sam producent, ale również autoryzowane centra serwisowe firmy Apple. Są to punkty podwykonawcze zajmujące się usługami serwisowymi, o czym musimy pamiętać. Ceny napraw w takich punktach z pewnością będą się różnić względem cen wymiany wyświetlacz u samego producenta, o czym z resztą informuje nas sam producent na swojej stronie internetowej. Jak w takim razie prezentują się ceny napraw w smartfonach iPhone?

Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 12 Pro Max to koszt 1549 zł
Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 12 Pro to koszt 1309 zł
Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 12 to koszt 1309 zł
Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 12 mini to koszt 1045 zł

Oczywiście im starsze modele w przedstawionych cennikach warto zauważyć pewną zależność. Od modeli X do modeli 12 mamy dokładne te same ceny, które są adekwatne co do wielkości oraz rodzaju urządzenia. W przypadku reszty urządzeń zauważalna jest również amortyzacja, co znacząco obniża koszty wymiany wyświetlacza w starszych modeli.

Cennik wymiany wyświetlacza w telefonach iPhone 11

To na co warto również zwrócić uwagę, to fakt, że w zależności od modelu mamy kilka dodatkowych urządzeń. W tegorocznych modelach iPhone pojawiła się wersja mini, której nie mieliśmy wcześniej przy modelach iPhone 11.

Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 11 Pro Max to koszt 1549 zł
Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 11 Pro to koszt 1309 zł
Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone 11 to koszt 945 zł

Taki zmiany w modelach nie powinny nikogo dziwić. Firma Apple stara się reagować na potrzeby runku, aby móc zaoferować klientom dostęp do najlepszych urządzeń. W portfolio producenta dotychczas brakowało takiej typowej wersji mini.

Cennik wymiany wyświetlacza w telefonach iPhone X

Rodzina X zwana również „10” to kolejna bogata oferta dla klientów. Modele z tej serii zostały rozbudowane aż do 4 smartfonów. Ich ceny naprawcze wyglądają identycznie, jak dla serii iPhone 12, co również warto zapamiętać.

Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone XS Max to koszt 1549 zł
Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone XS to koszt 1309 zł
Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone X to koszt 1309 zł
Wymiana wyświetlacza w telefonie iPhone XR to koszt 945 zł

Czy są to duże ceny? Odpowiedź na to pytanie każdy klient musi zadać sobie sam. Patrząc na inne ceny napraw z serwisów autoryzowanych możemy powiedzieć, że widoczne są różnice w cenach, czasem nawet około 150 zł. Z czego to wynika? Serwisy telefonów Apple mogą ustalać własne ceny, ponieważ są to również prywatni przedsiębiorcy prowadzący swoje działalności, niezależnie od autoryzacji danego producenta.

Wymiana wyświetlacza w telefonach iPhone na rynku

W przypadku pozostałych modeli dokładne ceny oferowane przez Apple znajdziecie na stronie producenta. Przedstawiłem Wam najpopularniejsze modele, które obecnie są na „fali sprzedażowej”. Wśród oferty napraw pogwarancyjnych samego producenta na rynku urządzeń mobilnych znajdziemy również inne serwisy telefonów iPhone.

Są to pogwarancyjne punkty oferujące nie tylko wymianę wyświetlacza w telefonach. W takich punktach jesteśmy w stanie uzyskać również naprawy w postaci wymiany szybki, czego nie uświadczymy w żadnym gwarancyjnym serwisie Apple. Dzięki takim rozwiązaniom wymiana szybki w telefonie iPhone 11 kosztuje około 699 – 750 zł. Warto dodać, że te różnice w cenach niektórych napraw mogą nie być duże, wynika to głównie z dostaw części, które w oryginałach do najtańszych nienależną. A co Wy myślicie o nowych cenach wymiany wyświetlacza w telefonach iPhone proponowanych przez producenta oraz inne serwisy telefonów Apple?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *