News Serwis

Brudny głośnik w iPhone warto wymienić na nowy. Czyszczenie to tylko doraźne rozwiązanie

Nie wszystkie naprawy telefonów iPhone muszą wiązać się z uszkodzeniami. Zdarza się, że niektóre naprawy mechaniczne przeprowadzane są tylko z racji zabrudzonych podzespołów. Naprawa może dotyczyć najczęściej otwartych elementów lub takich, do których łatwo może się dostać sporo zanieczyszczeń i brudu. Jednym z takich elementów jest górny głośnik. Istnieje możliwość wyczyszczenia takiego głośnika, ale zupełnie lepszym rozwiązaniem będzie jego wymiana na nowy. Tego typu naprawy nie są drogie, a dają pewność załatwienia sprawy.

Czy wymiana głośnika w telefonie iPhone jest lepszym rozwiązaniem niż czyszczenie?

Wszystko zależy jak spojrzymy na potrzebę rozwiązania naszego problemu. Istnieje kilka możliwości umożliwiających wyczyszczenie głośnika każdego smartfona. Wśród nich jest między innym sprężone powietrze lub czyszczenie głośnika szczoteczką z miękkim włosiem. Istnieją w Internecie również pakiety umożliwiające czyszczenie siatek słuchawek. Takie siatki występują również w głośnikach smartfonów. Są to raczej doraźne metody, które mogą podziałać na chwilkę. Jedną ze słusznych metod rozwiązania problemu z brudnym głośnikiem jest jego wymiana. Oczywiście jest nieco droższa, ale mimo wszystko mamy pewność, że problemy z komunikacją nie wrócą i będziemy mogli się cieszyć ze sprawnego urządzenia.

Głośnik do rozmów iPhone 7

Samodzielna wymiana głośnika iPhone jest dość trudnym działaniem. Wiąże się to przede wszystkim z demontażem wyświetlacza, który podczas odklejania od korpusu można dodatkowo uszkodzić. Właśnie dlatego powinniśmy zastanowić się nad odpowiednim rozwiązaniem. Wymiana głośnika iPhone to co prawda spory koszty, ale z drugiej strony doprowadzając do całkowitego zabrudzenia tego podzespołu możemy nie mieć innych możliwości. Oczywiście, jeśli nie stać Was na wymianę głośnika w serwisie telefonów, trzeba próbować czyszczenia. Z doświadczenia wiem jednak, że wcześniej czy później wymiana głośnika będzie jedynym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *