News

Brak pokrowca i szkła hartowanego równa się wizyta w serwisie telefonów

Brak odpowiedniego zabezpieczenia smartfona może nas wiele kosztować. Każdy użytkownik, posiadacz smartfona na świecie z pewnością nie raz upuścił swoje urządzenie na ziemię dmuchając na zimno, aby wyświetlacz lub inne elementy nie uległy uszkodzeniu. Upadek smartfona na ziemię to czysta loteria. Nie da się przewidzieć, co dokładnie uszkodzi się w naszym urządzeniu. Dopiero po drogiej i płatnej „lekcji” w serwisie telefonów zauważamy, że pokrowce i szkła hartowane mogą nas ustrzec przed drogimi naprawami telefonów.

 

Drogie i serwisowe „lekcje” w postaci napraw odpłatnych telefonów potrafią zmienić podejście co do formy zabezpieczania drogi i śliskich smartfonów. Małe urządzenia są bardzo „śliskie” i często potrafią wyśliznąć się z ręki, kieszeni spodni garniturowych, a nawet z torebki. Wszystko zależy od naszego trybu życia, który narzuca nam pewne działania narażając naszego smartfona na liczne niebezpieczeństwa. Zakupując dodatkowe wsparcie w postaci szkła hartowanego oraz solidnego pokrowca zwiększamy szanse, że nasz telefon przy każdym następnym upadku będzie cały. Solidne i twarde szkło przyjmuje na siebie największą siłę uderzenia pękając, co oszczędza nam kilka stówek.

Pokrowiec i szkło hartowane szpecą wygląd smartfona

Spotkałem się z takimi opiniami w szczególności w gronie kobiet. Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawę, że lepszy nieco brzydszy smartfon (z racji przymusowych dodatków) niż żaden. Telefony to nasze narzędzia pracy, centrum dowodzenia i pełna rozrywka. Dla niektórych urządzenie to uzależnienie, które po uszkodzeniu mechanicznym może nas drogo kosztować. Tutaj nie ma znaczenia, czy będzie to smartfon z Androidem, czy iOS. W zasadzie każda naprawa uszkodzenia powstałego z naszej winy może być naprawdę droga.

Zabezpieczeniem przed takimi sytuacjami naprawdę mogą być solidne pokrowce, które nie tylko zwiększają objętość naszego urządzenia, ale również dodają wrażenia niskiej jakości tworzywa. Oczywiście szkła hartowane i pokrowce nie dają 100% gwarancji przed uszkodzeniem mechanicznym, jednak znacznie zwiększają szansę, że nic się nie stanie. Słyszałem kiedyś, że takie dodatkowe akcesoria są jak prezerwatywy. Nie mają pełnej skuteczności, ale dają pewne poczucie bezpieczeństwa.

Ile kosztuje wymiana przykładowego wyświetlacza w telefonach iPhone?

Tutaj wszystko zależy, gdzie dokładnie chcemy naprawiać naszego smartfona. Zakładając, że uszkodził się nam wyświetlacz w modelu iPhone XS musimy liczyć się z kosztami około 1300 zł w serwisach gwarancyjnych przy naprawie odpłatnej. Zakładając jednak, że w naszym urządzeniu zamiast całego ekranu pójdzie tylko i wyłącznie szybka możemy liczyć się z kosztem rzędu 500-750 zł. Jak widzimy różnica w cenie to prawie połowa kwoty, ale mimo wszystko to ciągle niepotrzebny wydatek, który moglibyśmy zaoszczędzić kupując pokrowiec i szkło hartowane dla naszego iPhone XS.

Serwis iPhone Warszawa

Każdy serwis Apple Wrocław dość często oferuje nam przeróżne stawki. Przeszukując dokładnie wszystkie miasta w Polsce możemy znaleźć zupełnie odmienne ceny. Różnorodność w takich przypadkach to zaleta serwisów Apple, które dość mocno konkurują w przedziałach cenowych o każdego klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *