Aplikacje News

Bluetooth 5 już wkrótce pojawi się na rynku

Jak wszystko w elektronice zmienia się na lepsze. Wojna na nowe technologie wciąż trwa i tym razem nowości nadejdą w technologii Bluetooth. Nowy sposób łączności dociera już do 5 generacji, która niedługo będzie już tylko standardem.

Nie tak dawno Mark Powell dyrektor wykonawczy organizacji Bluetooth Special Interest Group potwierdził, że juz 16 czerwca tego roku zobaczymy (podczas oficjalnej premiery) nową technologię Bluetooth 5. Jak donosi nam portal GsmArena najnowszy standard Bluetooth 5 przede wszystkim zaoferuje poprawioną wersje energooszczędnej transmisji LE. W piątej już generacji otrzymamy większy zasięg i czterokrotnie szybszy transfer danych. Technologia oprócz tego powinna dostarczyć usprawnień w zakresie usług bezpołączeniowych związanych z nawigacją i informacjami o lokalizacji. Sam Mark Powell nie podawał więcej szczegółów. Warto w tym miejscu przypomnieć, że bluetooth to technologia bezprzewodowej komunikacji krótkiego zasięgu pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi, która powstała 1994 roku.

bluetooth

Konferencja dotycząca premiery nowego BlueTooth odbędzie się 16 czerwca w Londynie i tam poznamy wszystkie nowości, oraz zaskoczenie jakie przygotowała dla nas organizacja Bluetooth Special Interest Group. Czy piąta generacja nowej łączności zawojuje rynek? Nie wiem jak Wy, ale ja nie mogę się już doczekać.

Źródło: gsmarena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *