Gadżety News Recenzje

Baseus UCN3273 – HUB, który rozwiąże problemy z ilością portów w laptopie

Jesteście posiadaczami MacBooka? Jeśli tak to z pewnością odczuwacie brak wystarczającej ilości wbudowanych portów. Jednak noszenie ze sobą masy przejściówek kompletnie mija się z celem. I to nie tylko ze względu na wygodę, ale i również ich cenę. Znacznie lepszym wyborem może okazać się HUB. Na test wybraliśmy model Baseus UCN3272.

Baseus UCN3272 to adapter USB Typu C, który po podłączeniu do laptopa umożliwia nam dodatkowe korzystanie z aż 5 dodatkowych portów: 2xUSB 3.0, HDMI, mini jack, USB Typ C PD do MacBooka. Posiada też wbudowaną ładowarkę Qi do Apple Watcha, która współpracuje z zegarkami Apple Watch 2, 3 i 4 generacji.

Baseus UCN3272 – Opakowanie i zawartość

Hub otrzymujemy zapakowany w nieduże pudełko wykonane z przezroczystego plastiku. Samo urządzenie umieszczone jest w specjalnych wkładkach, które zabezpieczają je na czas transportu. Poza samym adapterem w pudełku otrzymujemy jeszcze instrukcję, kartę gwarancyjną oraz wizytówkę z podziękowaniem za zakup.

Hub zabezpieczony jest przy pomocy naklejonych na niego folii, które należy zdjąć przed pierwszym użyciem. Na boku urządzenia znajdują się 2 porty USB 3.0 oraz złącze mini jack 3.5 mm. Na drugim boku znajdziemy port HDMI 4K HD oraz USB-C PD. Producent wykorzystał też górną część urządzenia, na której poza diodą informującą o jego pracy, umieścił też bezprzewodową ładowarkę do Apple Watcha.

Hub został wykonany z bardzo dobrej jakości materiałów takich jak aluminium. Przykładowo elegancka lustrzana powierzchnia mogłaby wyglądać na bardzo delikatną. Jego osłona została jednak wykonana ze szkła hartowanego, dzięki czemu nie tylko dobrze wygląda, ale jest też odporna na zarysowania. Adapter jest też nieduży i lekki, dzięki czemu zawsze możemy mieć go przy sobie. Waży niecałe 85 gramów, dzięki czemu wrzucając go do torby na laptopa, nie będziemy odczuwać jego obecności.

Baseus UCN3272 – Użytkowanie

Urządzenie to jest świetnym gadżetem, który znacznie zwiększa funkcjonalność laptopa, czy smartfona. Pozwala na podpięcie dysków zewnętrznych, ładowarek oraz innych urządzeń na USB. Pozwala też korzystać z projektora lub telewizora jako ekranu. Po podłączeniu go do laptopa jest od razu gotowy do użycia. Dzięki zastosowaniu złączy USB 3.0 pozwala na szybką transmisję danych z prędkością 5Gbps.

Po zakupie laptopa bardzo brakowało mi w nim złącza HDMI, które umożliwiałoby podpięcie go do telewizora lub projektora. Przesyłanie filmów lub prezentacji po Wi-Fi było po prostu bardzo uciążliwe, w dodatku nie każde urządzenie też na to pozwalało. Teraz gdy mam przy sobie adapter oraz kabel HDMI bez problemu mogę podłączyć się do każdego urządzenia, aby wyświetlić na nim filmy, zdjęcia lub prezentacje. Warto też wspomnieć o tym, że model UCN3272 zapewnia wsparcie dla standardu 4K, dzięki czemu pozwala na odtwarzanie obrazu w bardzo dobrej jakości. Hub przyda się również w przypadku urządzeń, które nie posiadają złącza mini jack 3,5 mm. Dzięki niemu będziemy mogli podpiąć do laptopa również słuchawki lub zewnętrzne głośniki, które pozwolą cieszyć się dobrą jakością dźwięku.

Zastanawiacie się pewnie, jak urządzenie radzi sobie w przypadku wykorzystywania wszystkich portów jednocześnie? Podczas testowania produktów nie spotkałam się tu z żadnym problemem. Najprawdopodobniej dlatego, że każde złącze kontrolowane jest przez osoby chip zarządzający jego funkcjami. Dlatego niezależnie od liczby podpiętych urządzeń HUB działał tak samo dobrze. Nie zauważyłam też żadnej straty jakości sygnału. Dzięki czemu bez problemu możemy podłączyć do niego bezprzewodową mysz lub klawiaturę. Urządzenia te będą działać tak samo, jak w przypadku podłączenia bezpośrednio do komputera. Nie pojawią się żadne opóźnienia.

Baseus UCN3273 dostępny jest w cenie 249 zł. Produkty tej marki możecie kupić w oficjalnym sklepie Baseus.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *