News

Automatyzacja na salach widowiskowych

Współczesne sale, na których mają miejsca wydarzenia kulturalne, muszą być wyposażone w liczne rozwiązania technologiczne ułatwiające dostosowywanie do aktualnych warunków. Zdarza się bowiem, że w danym pomieszczeniu jednego dnia odbywa się koncert, a następnego – konferencja biznesowa lub występ taneczny. Jakie systemy stosuje się w halach widowiskowych?

Sale wielofunkcyjne, czyli zautomatyzowane

Sale, na których odbywają się koncerty, występy i konferencje, powinny być wyposażone w taki sposób, by szybko przearanżować przestrzeń w związku z innym wydarzeniem. Z tego powodu w podobnych miejscach stosuje się windy umożliwiające szybkie transportowanie rekwizytów, podnośniki platform czy trybuny, które można konfigurować zgodnie z aktualnymi potrzebami.

Zaaranżowanie uniwersalnej sali widowiskowej wymaga skorzystania z zaawansowanych systemów tworzonych przez takie firmy jak BSC Solutions. Pozwalają one na stworzenie kompatybilnych zestawów rozwiązań, dzięki którym zmiana funkcji konkretnego pomieszczenia trwa zaledwie kilka minut.

Rozwiązania technologiczne na trybunach

W większości sal widowiskowych znajdują się trwale zamontowane siedzenia niezbędne podczas koncertów, konferencji i występów. Jeśli takie trybuny są zupełnie nieruchome, nie ma możliwości przekształcenia ich w inną konfigurację w razie konieczności wykorzystania pomieszczenia w nieco inny sposób. Z tego powodu w nowoczesnych salach stosuje się specjalistyczne systemy, które wznoszą siedziska, ukrywając je pod podłogą lub zupełnie zmieniając ułożenie. W ten sposób można stworzyć układy schodkowe, zakrzywione lub proste. Wszystko zależy wyłącznie od charakteru danego wydarzenia oraz lokalizacji sceny.

Zastosowanie zautomatyzowanych rozwiązań na salach widowiskowych pozwala na zmianę ich konfiguracji w zaledwie kilka minut, co nie byłoby możliwe w przypadku ręcznego przestawiania podestów i krzeseł. Współczesne technologie umożliwiają łatwe obracanie poszczególnych siedzisk, ich chowanie oraz błyskawiczne rozkładanie. W ten sposób dane pomieszczenie może być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w trakcie wydarzeń z widownią, lecz także wszelkiego rodzaju targów i innych spotkań tego typu.

Automatyzacja na scenie

W większości sal widowiskowych znajduje się także scena. Zwykle jest ona odpowiednio oświetlona i wyposażona w taki sposób, aby ułatwić płynny przebieg wydarzenia. Nowoczesne systemy stosowane w takich miejscach umożliwiają wykorzystanie dodatkowych platform, dzięki którym niezbędne rekwizyty są transportowane z zupełnie innej lokalizacji w sposób niewidoczny dla widowni.

Czasami zdarza się, że scena musi zostać przearanżowana i dostosowana do charakteru konkretnego wydarzenia. Wówczas zastosowanie automatycznych systemów zwalnia pracowników z konieczności samodzielnego rozmontowywania poszczególnych modułów, pozwalając na samoistną zmianę konfiguracji za pomocą kilku kliknięć. Takie rozwiązania obecnie są stosowane w coraz większej liczbie obiektów rozrywkowych, skutecznie skracając czas pracy nad przekształceniem wyposażenia sali i umożliwiając ograniczenie nakładu pracy ludzkiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *