News

Audyt bezpieczeństwa IT – czym jest i na czym polega?

Profesjonalny audyt bezpieczeństwa IT to analiza systemów informatycznych w Twojej firmie, na podstawie której upewnisz się, że jest ona odpowiednio zabezpieczona przed atakami cybernetycznymi. Przekonaj się, jak ten proces wygląda w praktyce i dlaczego warto się na niego zdecydować.

Na czym polega audyt cyberbezpieczeństwa?

Eksperci, którzy przeprowadzają audyty bezpieczeństwa IT, zajmują się w trakcie swojej pracy kompleksową analizą wszelkich systemów informatycznych funkcjonujących w firmie. Składa się ona przede wszystkim z:

  • rzetelnych testów zabezpieczeń sieci internetowej, a także użytkowanych na co dzień przez pracowników stron WWW i aplikacji,
  • oceny poprawności sposobu przechowywania danych na serwerach firmy,
  • weryfikacji poprawności procesu tworzenia kopii zapasowych, a także legalności oprogramowania.

Drobiazgowy audyt cyberbezpieczeństwa pozwala na zdobycie mnóstwa wartościowych informacji, dzięki którym eksperci są w stanie wskazać na różnego rodzaju luki w zabezpieczeniach, które potencjalnie mogłyby narazić firmę na wielkie straty.

Skuteczne audyty bezpieczeństwa IT

Kompleksowy audyt bezpieczeństwa IT pozwala przede wszystkim zapobiegać ewentualnym problemom. Cała infrastruktura informatyczna przedsiębiorstwa będzie dzięki temu bardzo dokładnie zabezpieczona, a ryzyko wycieku danych zredukowane do minimum. Pomyślnie przebyta kontrola kończy się certyfikacją, która pozytywnie wpływa na prestiż i wizerunek firmy, pokazując klientom, że troszczy się ona o ich poufne dane.

Artykuł powstał we współpracy z Dsecure.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *