News Telefony

Archos ma prawo do użycia marki Kodak. Będą nowe tablety

Firmy fotograficzne mimo zaciętej walki na rynku, nie zawsze radzą sobie z konkurencją. Doskonałym przykładem jest tutaj Kodak, który stracił płynność finansową. Francuski producent urządzeń mobilnych, próbuje wskrzesić pradawną markę sygnujac logiem Kodak swoje tablety.

 

Na rynku urządzeń mobilnych dość często jesteśmy świadkami przejęć firm, patentów, a nawet działów, czy licencji. Tym razem „ofiarą” przejęcia nazwy padnie firma Kodak, która z pewnością znana jest niejednemu Kowalskiemu. Fotograficzny producent w związku ze słabymi wynikami finansowymi postanowił na mocy umowy „wypożyczyć” swoje logo firmie Archos. O francuskiej firmie pisaliśmy już przy okazji recenzji Archosa 55 Cobalt Plus. Nowe logo już niedługo zobaczymy na tabletach produdenta.

Jak informuje Archos w oficjalnej informacji prasowej, najnowsze urządzenia otrzymają aparat główny w rozdzielczości 8 mpix wraz z licznymi preinstalowanymi aplikacjami do zarządzania i edycji zdjęciami. Nie da się ukryć, że będzie to ciekawa gratka dla wszystkich miłośników fotografii. Dodatkowo te budżetowe tablety (Archos plasuje się w segmencie średniej półki) powinny otrzymać moduł 3G lub 4G, dzięki którym udostępnimy świeżo wykonane zdjecia naszym znajomym np. na Facebooku lub innym kanale społecznościowym. Prawdopodobnie pierwsze tablety firmy Archos z logo Kodak, pojawiają się późną wiosną.

Źródło: Android Police

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *