News Telefony

Apple podwyższa ceny wymiany wyświetlaczy w iPhone’ach o 100 zł

Naprawy pogwarancyjne telefonów nigdy nie były tanie. Wszystko na to wskazuje, że tanieć nie będą, a wręcz przeciwnie możemy się spodziewać coraz wyższych cen. Nowa i zaawansowana technologia przy uszkodzeniu po prostu musi kosztować. Podwyższanie cen napraw pogwarancyjnych wywołuje niezadowolenie u klientów, pytanie czy Apple zdaje sobie z tego sprawę?

 
Apple w ostatnim czasie nie zachwyca swoimi cenami. Najpierw poznaliśmy pierwsze ceny nowych iPhone’ów, które w najwyższych kombinacjach pamięciowych mogą sięgnąć nawet około 6 tysięcy, a wczoraj dowiedzieliśmy się o kolejnej podwyżce cen, tym razem pogwarancyjnej wymiany modułów LCD w polskich serwisach. Niestety, ale ceny nie zachwycają, ponieważ otrzymujemy tutaj podwyżkę w wysokości około 100 zł. Informacja jest pewna, ponieważ pojawiła się na stronie amerykańskiego oddziału firmy Apple. Autoryzowane serwisy w Polsce nie mogły zostać obojętne również podnosząc stawki w swoich cennikach. O czym możecie przekonać z poniższego screena.

Ceny wymian wyświetlaczy w iPhone’ach / fot.iMad.pl

Pozytywem całej sprawy jest fakt, że jeszcze nie tak dawno serwisy Apple nie dokonywały wymian odpłatnych wyświetlaczy. Wymieniano wtedy całą jednostkę, co znacznie zwiększało cenę całej usługi. Ceny takich jednostek w okresie starych procedur wynosiły ponad tysiąc złotych, więc w obecnej sytuacji możemy powiedzieć, że jest to taka „cena promocyjna”. Jednak należy pamiętać, że sama produkcja ekranu jest znacznie tańsza. Doliczając wszystkie marże importerów/dostawców/serwisów oraz vat, wszyscy po drodze zarabiają na częściach oraz całej usłudze nie małe pieniądze.
 
Źródło: Apple

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *