Gadżety Komputery News

Apple dla edukacji – najtańszy iPad

Dzisiaj o godzinie 16 czasu polskiego w Cupertino miała miejsce konferencja, podczas, której Apple zaprezentowało nam nowe produkty. Wśród prezentowanych urządzeń znajduje się perełka, czyli iPad w najtańszej cenie stworzony z myślą o sektorze edukacji i nowoczesnej szkole.
 
Nowy iPad nieróżni się wyglądem od obecnego modelu z 2017 roku. Rozmiar tabletu jak i ramki okalające ekran pozostały bez zmian, a przekątną wyświetlacza Retina zachowano w rozmiarze 9,7 cala. Diametralną zmianą jest kompatybilność produktu z Apple Pencil, który dotychczas współpracował tylko z iPad’ami Pro. Co ciekawe ekran nie tylko wyczuwa dotknięcie rysika, ale również jego siłę nacisku oraz kąt nachylenia. Te możliwości sprawiają, że nowo zaprezentowane urządzenie okazuje się najtańszą alternatywą dla drogich iPadów Pro. Apple Pencil kosztuje 99 dolarów, ale dla mniej zasobnych klientów zaprezentowano alternatywę, czyli rysik od firmy Logitech Crayon, który również współpracuje z nowym produktem od Apple, a jego koszt zakupu to 49 dolarów.
 

tabletmaniak.pl

 
Producent zapowiedział również, że nowy iPad sprawdzi się świetnie, jako przenośny komputer dla studenta, ponieważ zaktualizowano w nim pakiet iWork wraz ze wszystkimi aplikacjami: Pages, Numbers, Keynote. Wszystkie aplikacje wspierają obsługę Apple Pencil, co przekłada się na możliwość dodawania odręcznych notatek w tekście. Wkrótce ma też pojawić się obsługa multimedialnych podręczników i to właśnie tutaj Apple ukryło nową funkcję dla szkół.
 
Urządzenie wyposażono w znany przycisk Home wraz z TouchID. Nad ekranem znajdziemy kamerkę do wideorozmów o rozdzielczości HD obsługującą FaceTime. Niestety ze względu na niską cenę zrezygnowano w nowinek znanych nam z iPhone’a X. iPad pracuje na mobilnym procesorze A10 Fusion. Taki sam układ zaimplementowany jest do iPhone’a 7. Akumulator ma wystarczyć na 10 godzin pracy. Na pokładzie znajdziemy moduły takie jak: GPS, kompas, LTE. Produkt nabędziemy w trzech kolorach do wyboru: srebrnym, złotym, gwiezdna szarość. Producent zapewnia, że obsługa aplikacji AR to technologia, która odmieni oblicze edukacji.
 
imagazine.pl

 
iPada wyceniono na 329 dolarów, a dla szkół przygotowano specjalną ofertę, w której iPad wyceniono na 299 dolarów, a w zestawie szkoły otrzymają dostęp do iCloud i 200 GB pojemności na dane. Udało się również uzyskać informacje na temat cen w Polsce: wariant z Wi-Fi i 32 GB pamięci wyceniono na 1599 zł, a z dyskiem 128 GB na 1999 zł. Warianty z modułem LTE odpowiednio kosztują 2199 zł i 2599 zł. Jak na ceny Apple są one przystępne.
 
Źródło: apple.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *