News

Aplikacja The New York Times znika z Apple Store na życzenie chińskiego rządu

Zwiększenie kontroli w Chinach odbija się nie tylko na obywatelach, ale również na ogromnych firmach. Apple pod wpływem presji chińskiego rządu zmuszone było usunąć aplikacje The New York Times ze sklepu App Store.

 

Mimo popularności produktów Apple nie wszędzie można mieć do nich swobodny dostęp. Z oficjalnych informacji wiemy, że kalifornijski gigant został poproszony przez rząd Chin o usunięcie aplikacji The New York Times ze sklepu App Store dostępnego w Chinach. Media poinformował Fred Sainz, pracownik firmy Apple. Powód? Program narusza lokalne regulacje prawne, które w przypadku zmiany spowodują powrót aplikacji na chiński rynek. Niestety na tę chwilę jest to nie możliwe. Tak o to w dniu 23 grudnia 2016 roku z lokalnej wersji App Store aplikacja została usunięta we wszystkich wersjach językowych.

fot.downtrend.com

Nie jest to pierwsze takie działanie ograniczające chińskich fanów marki z Cupertino. W zeszłym roku na identyczny wniosek rządu Apple zmuszone było zamknąć lokalny sklep iTunes Store oraz iBooks Store. Nie da się ukryć, że Chiny dbają o swoich obywateli ograniczając im dostęp do mediów mających charakter liberalno-lewicowy. W tym konkretnym przypadku chodzi o dostęp do informacji na temat Chin z innych niezależnych źródeł, które mogą podawać nieprawdziwe informacje.

Źródło: bbc.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *