Artykuły News

Aparat VS Smartfon. Co warto wybrać?

Czy jesteś jedyną z wielu osób, które szukają aparatu fotograficznego, a ilość ofert i funkcji aparatu Cię przerasta? Postaram się Wam trochę przybliżyć świat sprzętu fotograficznego i pomoc zauważyć jedną bardzo ważną zależność.

 
Na początek jednak proponuję postawić sobie jedno, ale kluczowe pytanie. Czy w 2017 roku warto jest inwestować w aparat skoro każdy z nas posiada dobry smartfon?

Jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia było, aby telefon równać z dobrym aparatem. Rzeczywistość jednak staje się inna. Dziś lepiej nam jest fotografować aparatem smartfona na wakacjach, imprezach okolicznościowych czy w codziennym życiu, ponieważ zdjęcia już nie odbiegają, jakością od tej znanej z lustrzanek. A telefon jest bardziej poręczny niż ciężka i duża lustrzanka i jeszcze umożliwia szybką edycję zdjęć oraz błyskawiczne udostępnianie zdjęć na portale społecznościowe.

Z aparatami świat dopiero nabiera tępa. Lustrzanki te z wyższej półki wyposażone są już w moduły Wi-Fi, GPS, NFC oraz pozwalają na współpracę ze smartfonami. O aparatach cyfrowych tzw. kompaktach należy zapomnieć tam czas zatrzymał się i nie zamierza już drgnąć do przodu. Jedyny plus cyfrówek to zoom optyczny, ale ile razy go używamy? Najczęściej wykorzystujemy fotografię szerokokątną a tutaj każdy smartfon jest na pozycji wygranej.

Kto więc wygra ciężką walkę o miano dobrego sprzętu? W kwocie do 1500 zł lepiej jest zainwestować w dobrej klasy smartfon, ze swojej strony mogę polecić LG X Cam, o którym wspominaliśmy na naszym portalu. Jeżeli z jakiś powodów koniecznie musimy posiadać sprzęt w formie lustrzanki warto rozejrzeć się za sprzętem używanym w dobrym stanie. Jeżeli planujemy wydać więcej niż 1500 zł to możemy porównywać oferty lustrzanek i wybierać najlepsze okazje.


Źródło msn.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *