Gadżety News

Amazon zaprezentował nowy czytnik e-booków

Prawdę mówiąc jest to ulepszona wersja jednego z najtańszych czytników e-booków, które ma w swojej ofercie firma Amazon. Warto jednak wiedzieć, czym różni się od swojego poprzednika.

 

Przede wszystkim jest nieco lżejszy, mniejszy i bardziej zaokrąglony oraz, co istotne, nie posiada przycisków, służących do zmiany strony. Kusi również swoim wyglądem, ponieważ możemy go kupić w dwóch wersjach kolorystycznych (biały i czarny), a co najważniejsze – jego koszt jest identyczny jak w przypadku poprzedniej wersji.

Pojawi się kilka nowych funkcji oraz znajdzie się w nim dwukrotnie więcej pamięci operacyjnej. Nie będzie niestety podświetlanego ekranu, który w nowych (i drogich) wersjach jest dostępny, ale osobiście nie uważam tego za ogromny problem. Owszem, jest to ciekawa funkcja, ale nie jest niezbędna. Przecież nic nie stoi nam na przeszkodzie, by dokupić niedrogie etui wyposażone w zewnętrzną lampkę, która będzie nam oświetlała ekran z góry.

fot.amazon.co.uk
fot.amazon.co.uk

Jeśli chcemy rozpocząć przygodę z czytnikami i mamy do wydania ograniczoną ilość pieniędzy, to jak najbardziej polecam ten model.

 

Autor: Justyna Fajferek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *