Ciekawostki serwisowe Strona Główna

Alkohol izopropylowy w serwisie telefonów Xiaomi – wskazówki i rozwiązania

Każdą naprawę telefonu oprócz wspólnych schematów i podobnej konstrukcji łączy coś jeszcze coś, z czym wiele serwisów GSM ma do czynienia każdego dnia pracy. Są to oczywiście narzędzia. Technicy cały czas ułatwiają sobie życie wykorzystując inne rozwiązania. Jednym z nich jest odklejanie pokrywy baterii bez podgrzewania. Czy takie działanie sprawdzi się przy naprawie telefonów Xiaomi?

Wymiana pokrywy baterii w telefonie Xiaomi 13T 5G zajmie tylko chwilę

Demontaż urządzenia przy wykorzystaniu alkoholu izopropylowego jest niezwykle popularny. Technicy chętnie korzystają z tej formy, która jest w mojej ocenie lepszym działaniem niż podgrzewanie. Chociaż to kwestia indywidualna. Korzystając z buteleczki posiadającej igłę dozującą płyn możemy punktowo wpuszczać alkohol, który zmiękczy klej. Umożliwi nam to swobodne przesuwanie kostki lub innego cienkiego otwieraka. Czynność otwierania telefonu w ten sposób może być wymaga delikatności i precyzji.

Musimy pamiętać, że zakładanie tej samej klapki powinno wyglądać już zupełnie inaczej. Wiąże się to ze ściągnięciem starego kleju i nałożeniem nowego. Tak robi autoryzowany serwis telefonów Xiaomi. Zresztą przy wymianie pokrywy baterii w telefonie Xiaomi 13T 5G nowa część powinna mieć już założony klej lub możemy kupić specjalną taśmę, którą możemy nakleić na korpus po ówczesnym odtłuszczeniu całej ramki. Demontaż pokrywy baterii w telefonie to połowa sukcesu, ponieważ zawsze istnieje szansa, że element może nam trzasnąć np. podczas podważania nylonowym otwierakiem. Używanie alkoholu izopropylowego przy wymianie pokrywy baterii w telefonie Xiaomi 13T 5G jest jedną z możliwości naprawy.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Xiaomi 13T 5G to wymiana całego modułu

Jak na większość smartfonów przystało nowoczesne naprawy to dużej mierze przekładanie podzespołów z korpusu do korpusu. Wyświetlacze w telefonach premium najczęściej są sklejone i gotowe z całą ramką. Wymiana wyświetlacza w Xiaomi 13T 5G w takim przypadku jest znacznie prostszym rozwiązaniem. Powodem ma być szybkość naprawy i niepotrzebne odklejanie wyświetlacza od ramki. Do takiego działania (oddzielenia ekranu od korpusu) będziemy musieli skorzystać z separatora. Będzie to niezbędne działanie również przy wymianie szybki w telefonie Xiaomi 13T 5G. Z takiej usługi z pewnością będą chcieli skorzystać klienci, których nie będzie stan na usunięcie uszkodzenia mechanicznego (pęknięcie wyświetlacza).

W trakcie wykonywania jakiekolwiek naprawy na telefonie Xiaomi 13T 5G technicy na biurku mają różne narzędzia. Większość z nich takie jak: kostki, spudger (ostry nylonowym otwierak), różne łopatki, pęsety mogą być potrzebne na różnych etapach naprawy. Chociaż każdy technik korzysta z takich narzędzi, jak jest mu wygodnie.

Wymiana baterii w telefonie Xiaomi 13T 5G powinna być prostsza, bo…

Producent stara się to ułatwić. Już w modelu Xiaomi 13 bateria z obu stron jest oklejona dodatkowymi foliami, które ułatwiają nam jej wyciągnięcie. Jest to znane działanie, z którego korzystają różni producenci. Dzięki temu wymiana baterii w telefonie Xiaomi 13T 5G będzie o wiele przyjemniejsza i prostsza.

Czy pod taki akumulator również warto wprowadzać alkohol izopropylowy? Zdecydowanie tak, bo pozwoli nam to zmiękczyć klej ułatwiając tym samym wyciągnięcie całej baterii za dodatkowe folie. Przy wymianie baterii w telefonie Xiaomi 13T 5G poprzez gwarancyjny serwis producenta bateria zostanie wklejona właśnie z takimi dodatkowymi foliami.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *