Gadżety News Recenzje

Akcesoria dla inteligentnego domu – LEDVANCE Smart+

Od zawsze uwielbiałam testować nowoczesne gadżety i urządzenia. Jednak do tej pory nie za bardzo mogłam przekonać się do wszelkich produktów Smart Home. Wiele urządzeń, które miały za zadanie ułatwić mi codzienność tak naprawdę testowały tylko granice mojej cierpliwości. Na szczęście od pierwszych prób minęło już trochę czasu, a technologia jeszcze bardziej się rozwinęła. Dlatego też z wielkim zainteresowaniem sięgałam po produkty LEDVANCE Smart+.

Mogłoby się wydawać, że urządzenia typu Smart Home przeznaczone są wyłącznie dla domów o wielkiej powierzchni. Jednak nic bardziej mylnego szczególne, jeśli chodzi o oświetlenie, czy inteligentne kontakty. Za chwilę zaprezentuje Wam przykładowe produkty, które mogą ułatwić sterowanie światłem. Zacznijmy jednak od serca produktów, czyli dedykowanej aplikacji.

Aplikacja LEDVANCE SMART+ Bluetooth

Wszystkie produkty z serii SMART+ możemy dodać do jednej aplikacji. Wystarczy pobrać ją na telefony z systemem Androidem (można też dodać źródła światła do Apple HomeKit). Po zainstalowaniu aplikacji należy upewnić się, że mamy włączony Bluetooth. Następnie tworzymy darmowe konto, do którego po zalogowaniu dodamy produkty z kolekcji SMART+.

Aby dodać urządzenia do aplikacji, w pierwszej kolejności musimy stworzyć „grupę”. W naszym przypadku nazwaliśmy ją „Salon”, ponieważ wszystkie produkty trafiły właśnie tam. Utworzenie grupy pozwala na jednoczesne sterowanie wszystkimi przypisanymi do niego urządzeniami. Następnie należy podłączyć pasek LEDowy do kontaktu lub wkręcić żarówki. Przy łączeniu z aplikacją żarówek przed dodaniem upewnijcie się, czy lampka jest włączona. W przypadku wykorzystywania żarówek do oświetlenia górnego po ich wkręceniu należy włączyć dopływ prądu za pomocą przełącznika na ścianie. Następnym krokiem będzie wybranie w aplikacji opcji dodawania urządzenia za pomocą Bluetooth. Pokaże ona dostępne produkty LEDVANCE gotowe do sparowania.

Moim zdaniem największym plusem korzystania z aplikacji od LEDVANCE jest możliwości sterowania całym oświetleniem w ramach grupy za pomocą jednego przycisku. Aplikacja pozwala również na jednoczesne sterowanie barwą, kolorem oraz jasnością światła tych produktów.

Mam też dobrą wiadomość dla właścicieli telefonów Apple. Opisywane przeze mnie urządzenia są kompatybilne z Apple HomeKit. W tym przypadku dodając urządzenia do aplikacji, wystarczy zeskanować specjalny kod, który umieszczony jest na karteczce z instrukcją dodawaną do produktu.

LEDVANCE SMART+ Flex 3P Multicolour

Taśmę LED otrzymujemy w zestawie razem ze sterownikiem, zasilaczem oraz dodatkową przedłużką. Sam LEDowy pasek składa się z 3 fragmentów, które można dowolnie ze sobą łączyć przy pomocy wygodnych złączy.

To sprawia, że bez problemu będziemy mogli rozbudowywać pasek poprzez łączenie ze sobą większej ilości zestawów. Dodatkowo z tyłu paska RGBW znajduje się powierzchnia samoprzylepna, która pozwala na trwałe zamontowanie pasków LEDowych w wybranym miejscu. Montaż, konfiguracja i użycie pasków są naprawdę bardzo proste.

Po dodaniu LEDVANCE SMART+ Flex do aplikacji otrzymamy możliwość regulacji temperatury światła za pomocą regulacji bieli w zakresie 2000-6500K. Dodatkowo niezależne sterowanie podstawowymi barwami RGB pozwoli uzyskać około 16 milionów barw światła.

Przy pomocy aplikacji otrzymamy też możliwość przyciemnienia lub rozjaśniania LEDów. Warto wspomnieć o tym, że producent szacuje trwałość oświetlenia do 20 000h. Co przy średnim użyciu do 3 godzin dziennie pozwoli im pracować przez okres do 20 lat. Dokładne dane techniczne znajdziecie na stronie produktu: LEDVANCE SMART+ Flex 3P Multicolor.

Paski LED od LEDVANCE można na przykład podkleić pod szafki w kuchni, aby uzyskać klimatyczne oświetlenie w kuchni. W naszym przypadku zdecydowaliśmy się jednak na podklejenie ich z tyłu telewizora. Nie przepadamy za mocnym światłem w domu, a podświetlenie umieszczone w takim miejscu sprawia, że wieczorami podczas oglądania telewizji nie męczą się oczy. Dzięki możliwości sterowania kolorami można za pomocą oświetlenia stworzyć bardzo przyjemny klimat.

Pasek LEDowy dostępny jest w cenie około 175 zł.

LEDVANCE SMART+ Filament Classic Dimmable

Żarówka LED E27 dostępna jest w 2 wariantach: klasycznej z przezroczystą bańką oraz Amber z bursztynowo-złotym wykończeniem bańki. Żarówki te zostały wyposażone w innowacyjną technologię „włókien” LED. Montuje się je dokładnie tak samo, jak tradycyjne LED, zapewniają jednak mniejsze zużycie energii nawet o 80% w porównaniu do zwykłych żarówek halogenowych. Warto też wspomnieć o tym, że nie zawierają w sobie rtęci. Producent szacuje ich trwałość do 15 000 godzin. Wersja klasyczna ma temperaturę 2700K, a wersja barwiona 2500K. Za pomocą aplikacji będziemy mogli sterować też ich jasnością.

Dokładne dane techniczne znajdują się na stronie producenta: LEDVANCE SMART+ Filament Classic Dimmable. Żarówki LED dostępne są w cenie od 150 zł.

LEDVANCE SMART+ Filament Globe Amber Dimmable

Żarówka LED E27, podobnie jak jej mniejsze wersje, dostępna jest w 2 wariantach kolorystycznych: przezroczystej oraz bursztynowo-złotej. U mnie znalazła się ta druga. Ze względu na swój rozmiar znacznie lepiej sprawdzi się w lampkach oraz żyrandolach, które nie posiadają kloszy. Dzięki temu może stać się bardzo fajnym i ozdobnym dodatkiem.

W tym przypadku również mamy do czynienia z technologią „włókien” LED oraz zmniejszonym zużyciem energii nawet o 80% w porównaniu do zwykłych żarówek. W przypadku tego produktu producent również szacuje jego trwałość do 15 000 godzin. Podłączenie jej do aplikacji, podobnie jak w przypadku wszystkich produktów z linii SMART+, pozwoli na sterowanie jasnością światła.

Dokładne dane techniczne znajdują się na stronie producenta: LEDVANCE SMART+ Filament Globe Dimmable. Żarówki LED dostępne są w cenie od 175 zł.

Czy warto kupić produkty LEDVANCE SMART+?

Jeśli dopiero planujecie rozpocząć swoją przygodę z produktami Smart Home, zdecydowanie mogę polecić Wam testowane przeze mnie produkty LEDVANCE SMART+. Ich montaż oraz konfiguracja są naprawdę proste. Co najważniejsze nie wymagają one żadnych dodatkowych przejściówek, przekaźników, czy innego typu dodatkowych urządzeń. Czy produkty te mają jakiś minus? Domyślam się, że niektórzy mogliby tu wskazać na cenę. Moim zdaniem jest jednak jak najbardziej adekwatna do jakości i funkcjonalności produktów. Ja ze względu na opcje sterowania kolorami, barwą, jasnością oraz jednoczesnego wyłączania wszystkich urządzeń z użyciem jednej aplikacji z pewnością kupie kolejne. Dodatkowo wkrótce będzie możliwość podłączenia źródeł do głośników inteligentnych, np. Google Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *