Elektronika Komputery News

Acer Chromebook Tab 10 już w Polsce. Chrome OS z funkcjami dla szkół

Acer jest znany, z tego, że w swojej ofercie posiada już kilka komputerów z niszowym systemem Chrome OS. Teraz pora na zaprezentowanie tabletu z tym systemem. Gdzie urządzenie znajdzie swoje zastosowanie? Producent twierdzi, że jest to idealna propozycja dla uczniów i nauczycieli podczas prowadzenia zajęć lekcyjnych.
 
Jak sugeruje nazwa tabletu działa on pod kontrolą systemu Chrome OS i wbrew pozorom nie posłuży on jedynie do przeglądania Internetu. Akumulator pozwala na pracę aż do 9 godzin na jednym ładowaniu. Acer Chromebook Tab 10 wyposażono również w rysik Wacom EMR, który swoje zastosowanie znajdzie podczas tworzenia rysunków i odręcznych notatek. Ekran o przekątnej 9,7 cala pracuje w rozdzielczości 2048 x 1536 i został wykonany w technologii OXGA IPS. Całość waży jedynie 550 gramów, a to na pewno z myślą o uczniach.
 

fandroid.com.pl

 
Zainstalowane oprogramowanie zintegrowane jest z platformą Google Expeditions, która pomaga w procesie uczenia się. Udostępnia ona narzędzia umożliwiające utworzenie wirtualnej klasy i umieszczaniu w niej obiektów 3D. Takie funkcje z pewnością wzbogacą lekcje przedmiotów ścisłych takich jak biologia, geografia czy astronomia. Niska waga nie odstraszy uczniów i zachęci do częstego korzystania z urządzenia.
 
Tablet ma wymiary 17 x 23 cm. Napędzany jest sześcio rdzeniowym procesorem (2 x Cortex-A72 + 4 x Cortex-A53). Znajdziemy tam również 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 32 GB pamięci na dane z możliwością rozszerzenia jej za pomocą kart microSD. Na pokładzie Acer Chromebook Tab 10 znajdziemy dwie kamerki: przednią o rozdzielczości 2 Mpix i z tył o rozdzielczości 5 Mpix.
 
Urządzenie w Polsce pojawi się na początku maja, a jego cena będzie wynosić 1399 zł.
 
Źródło: fandroid.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *