News

6 gadżetów technologicznych idealnych na prezent

Szukasz pomysłu na prezent dla osoby, która nie wyobraża sobie życia bez nowinek technologicznych? Nie szukaj dalej – w naszym poradniku prezentujemy 6 gadżetów, które spodobają się każdemu fanowi technikaliów.

Głośniki sterowane głosem

Technologie aktywowane głosem to teraz gorący segment rynku. Głośniki, z których puścimy muzykę w drugim pokoju, nie ruszając się z kanapy, z pewnością będą wspaniałym prezentem dla melomanów i nie tylko. Głośniki takie można zintegrować z aplikacjami muzycznymi czy kontami w serwisach społecznościowych. Często oferują one dodatkowe funkcje, np. odpowiadając na pytania dotyczące pogody. Mogą również zintegrować urządzenie z istniejącym już systemem inteligentnego domu. Możliwości są nieograniczone!

Czytniki ebooków

Czytnik ebooków to idealny prezent dla zapalonego bibliofila, nawet jeśli do tej pory zapierał się, że tylko papier daje mu pełnię przyjemności z czytania. Większość osób szybko jednak przestawia się na wygodę używania e-papieru. Dzięki czytnikowi ebooków możemy magazynować olbrzymie ilości książek w jednym miejscu bez zagracania swojego mieszkania, a dodatkowo wybierając się na wakacje nie musimy wypychać plecaka po brzegi ciężkimi tomiszczami. I wciąż będziemy mieli dostęp do swoich ulubionych książek!

Słuchawki z redukcją szumów

Słuchawki z redukcją szumów to dobre rozwiązanie dla pracujących z domu lub biura w bardzo głośnych warunkach – np. w towarzystwie małych dzieci. Nikt nie lubi być rozpraszany podczas pracy! Właśnie dlatego słuchawki z redukcją szumów stały się ostatnio tak popularnym gadżetem. Kusi też cena – najtańszy sprzęt tego typu kupimy już za kilkaset złotych.

Aparaty natychmiastowe

Wierz lub nie, ale natychmiastowe aparaty – które jako pierwsze stały się sławne dzięki Polaroidowi – powracają. Technologia, o której myśleliśmy, że należy do przeszłości, teraz na fali nostalgii znów stała się popularna. To prezent idealny dla towarzyskich osób, ceniących sobie możliwość stworzenia natychmiastowej pamiątki ze spotkania ze znajomymi lub rodziną. I to w formie fizycznej, a nie cyfrowej odbitki, która przepadnie w zakamarkach pamięci telefonu czy komputera. Aparaty natychmiastowe stanowić będzie niedrogi, zabawny prezent – najtańsze kupimy już za kilkadziesiąt złotych!

Kamery internetowe

Możliwość swobodnej komunikacji internetowej jest w dzisiejszych czasach szczególnie istotna. Kamery internetowe przydadzą się zwłaszcza użytkownikom „pecetów”, ponieważ większość laptopów posiada już wbudowaną kamerkę. Będzie to też świetny prezent dla tych, dla których liczy się jakość nagrania (zazwyczaj kiepska we wbudowanych laptopowych kamerkach). Dotyczy to przede wszystkim internetowych twórców, którzy działają w serwisach takich jak Youtube czy Twitch lub też dopiero zaczynają swoją przygodę z tworzeniem wideo-contentu lub streamowaniem gier.

Inteligentne budziki

Chociaż możesz myśleć, że telefon to wystarczająco dobry sposób na poranną pobudkę, zapewne nie widziałeś jeszcze, co potrafią inteligentne budziki. Istnieje wiele ciekawych modeli z coraz bardziej rozbudowanymi funkcjami – niektóre na przykład służą również jako bezprzewodowa stacja dokująca do telefonu. Ponadto na stałe świecącym ekranie LED sprawdzimy też godzinę, pogodę, a jeśli nie ma nas w pobliżu, możemy zadać budzikowi pytanie głosowe. Innym ciekawym pomysłem jest wbudowana funkcja automatycznego ściemniania, która dostosowuje intensywność światła w zależności od oświetlenia otoczenia w pomieszczeniu.

6 gadżetów dla 6 różnych typów ludzi, których połączy jedno – miłość do nowych technologii. Wiesz już, który prezent kupisz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *