Gadżety IFA 2016 News

IFA 2016: Zenwatch 3 od Asusa

ASUS postanowił zaprezentować swoje produkty poza targami IFA. Oprócz telefonów światło dzienne ujrzał bardzo ciekawy inteligentny zegarek – Zenwatch 3.

W pobliżu centrum Berlina Asus postanowił stworzyć własną strefę, na której można było zapoznać się z jego urządzeniami. Gwiazdą był nowy smartwatch, który jest pierwszym inteligentnym zegarkiem wzbudzającym moje zainteresowanie.

fot. androidcentral.com
fot. androidcentral.com

Zenwatch 3 dostępny jest w czarnej, srebrnej i złotej wersji kolorystycznej. Do stalowych kopert dołączone są silikonowe lub skórzane paski (szkoda, że nie bransolety). Minusem może być brak uniwersalnych zaczepów, co uniemożliwi łatwą, samodzielną wymianę paska.
Wyświetlacz AMOLED na kopercie o rozmiarze 1,4 cala i rozdzielczości 400×400 pikseli posiada złote obramowanie. Aby uniknąć rys na szkle producent zastosował tutaj Gorilla Glass trzeciej generacji. Na prawym boku urządzenia znajdziemy 3 przyciski: monitor aktywności, home i budzik. Dobrą pracę w cięższych warunkach potwierdza atest IP67 – odporność na kurz i wodę.

fot. wareable.com
fot. wareable.com

Pod wyświetlaczem znajdziemy układ Snapdragon Wear z 512 MB pamięci. Całość zarządzana jest przez system Android Wear. Niestety nie znamy sugerowanej ceny i tego, czy urządzenie będzie dostępne w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *