News

5 powodów, dla których warto pójść na studia informatyczne

Studia informatyczne od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ dają one bardzo duże możliwości i otwierają drzwi do międzynarodowej kariery w wielu branżach. Jeśli i ty zastanawiasz się nad wyborem tego kierunku studiów, sprawdź, co możesz dzięki temu zyskać.

  1. Solidna dawka wiedzy

Studia informatyczne z pewnością nie są dla wszystkich. To kierunek dla ambitnych i pracowitych osób, które są przygotowane na dużą ilość nauki. Jeśli jednak jesteś zdeterminowany w dążeniu do celu, a do tego posiadasz umysł ścisły, czyli zdolności matematyczne, umiejętność analitycznego myślenia i świetnie czujesz się w środowisku komputerowym, być może został  on stworzony z myślą o Tobie. W czasie studiów zdobędziesz rozległą wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, dotyczącą m.in. tworzenia sieci komputerowych, baz danych oraz systemów operacyjnych, programowania, projektowania graficznego itp. Ukończenie studiów I-go stopnia da Ci tytuł inżyniera. Kierunek ten można znaleźć m.in. na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie: http://wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/informatyka.

  1. Łatwy start na rynku pracy

Dzięki rozległej wiedzy oraz możliwości odbycia licznych praktyk jeszcze w czasie trwania studiów, absolwenci tego kierunku nie mają najmniejszego problemu ze znalezieniem zatrudnienia. Informatycy są specjalistami, których w Polsce brakuje, dlatego większość z nich bardzo szybko znajduje satysfakcjonujące ich miejsce na rynku pracy. Otworem stoi przed nimi również kariera za granicą. Absolwenci informatyki poszukiwani są w wielu korporacjach oraz mniejszych firmach i urzędach, agencjach reklamowych, pracowniach projektowania graficznego itp. Często zakładają również własne firmy.

  1. Zdobycie zawodu z przyszłością

Ciągły rozwój technologiczny oraz powszechna komputeryzacja powodują, że informatycy są potrzebni niemal w każdej branży i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Wybierając ten zawód, nie trzeba więc martwić się o problemy ze znalezieniem miejsca pracy zaraz po studiach czy koniecznością przebranżawiania za kilka lub kilkanaście lat. Z badań przeprowadzonych na rynku pracy wynika, że informatycy są jednymi z najpotrzebniejszych specjalistów  w Polsce.

  1. Dobre zarobki

Wielu absolwentów rozpoczyna płatne staże w dużych i znanych firmach już w trakcie studiów. Dzięki temu po ich zakończeniu z łatwością odnajdują się na rynku, otrzymując bardzo atrakcyjne wynagrodzenie. Duża część informatyków pracuje również zdalnie lub zakłada własne firmy, dzięki czemu zyskuje nie tylko satysfakcjonujące wyniki finansowe, ale również niezależność.

  1. Prestiż

Jak wspomniano na początku, studia informatyczne nie są stworzone dla każdego. Osoby, które je kończą, mogą poszczycić się nie tylko rozległą wiedzą, ale również tytułem specjalisty i poważaniem społecznym. Jest to jeden z tych zawodów, które cieszą się dużym prestiżem, przekładającym się na możliwości zatrudnienia i szybkiego zbudowania bardzo satysfakcjonującej kariery.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *