fot. Engadget

Potężne roboty, sterowane przez pilotów w ich wnętrzach, to wciąż pieśń przyszłości. Jednak koreańska ekipa postanowiła podzielić się ze światem swoją pracą. Obejrzyjcie, jak potężny mech zaczyna „raczkować”.

 

Prawie czterometrowy, ważący 1,3 tony kolos, stworzony przez koreańską firmę Hankook Mirae, zadebiutował już jakiś czas temu. Teraz postęp prac pozwolił na zaprezentowanie pierwszych ruchów robota, w tym chodzenia i ruszania jego górnymi kończynami. Za sterami zasiadł weteran Hollywood SFX Vitaly Bulgarov.

Opublikowany przez Vitaly Bulgarov Wtorek, 20 grudnia 2016

Robot przeznaczony będzie do zadań, których zwykły człowiek nie będzie w stanie zrealizować. Niestety póki co nie możemy liczyć na jego udział w misjach ratunkowych z powodu braku odpowiedniego zasilania. Bulgarov mówi, że najbliższym celem dla przedsiębiorstwa jest stworzenie robotycznej platformy z aplikacjami przeznaczonymi dla przemysłu.

Method-2 makes its first steps with a human on board!We're currently revising the frame to reduce the vibration.

Opublikowany przez Vitaly Bulgarov Piątek, 30 grudnia 2016

Czy potężne roboty sterowane przez ludzi będą coraz popularniejsze w nowym roku? Przekonamy się. Póki co obecny pokaz postępu z pracy wygląda naprawdę obiecująco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here