fot. ASUS

O 20:30 naszego czasu zaczęła się konferencja Asusa, na której poznaliśmy dwa nowe telefony z serii Zenfone. Jednym z nich jest bardzo ciekawy Zenfone AR, który oferuje potężną konfigurację, mającą zapewnić wystarczającą wydajność w grach AR i VR.

 

Snapdragon 821, 8 GB pamięci RAM (pierwszy smartfon z taką pojemnością!) oraz system chłodzenia Vapor Cooling to podzespoły, jakie znajdziemy pod maską najnowszej bestii od Asusa. Smartfon ma być najlepszym urządzeniem do obcowania z rzeczywistością wirtualną i rozszerzoną. Producent chwali się współpracą z Google, które tworzy środowiska Tango oraz Daydream – technologie do odpowiednio rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, jakie znajdziemy w systemie Android.

fot. ASUS

Oprócz wydajnych podzespołów współpracę z Tango zapewni system ASUS TriCam, który będzie odpowiadać za śledzenie ruchu, rozpoznawanie terenu oraz skanowanie głębi. By korzystanie z VR było przyjemne, producent zdecydował się na 5,7-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości WQHD (2560×1440 px). Zenfone AR będzie współpracować z wszystkimi aplikacjami z Google Daydream.

fot. ASUS

Producent oprócz prezentacji nowych smartfonów urządził widzom krótką demonstrację potencjału Google Tango na Zenfonie AR.

fot. ASUS

Podsumowując – Zenfone AR został wyposażony w ekran Super AMOLED 5,7 cala o rozdzielczości WQHD, procesor Snapdragon 821 z 8 GB pamięci RAM, aparat z matrycą 23 Mpix oraz systemem TriCam oraz zaawansowany system Vapor Cooling. Całość pracuje pod kontrolą Androida 7.0 Nougat. Planowana premiera to drugi kwartał 2017 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here