Polka przeprowadziła wywiad z humanoidalnym robotem

0

Sophia to humanoidalny robot i jeden z głównych bohaterów nowej serii programów dokumentalnych od BBC Earth – “Być człowiekiem”. Co ciekawego powiedziała polskiej YouTuberce z EMCE Kwadrat?

 

Emce□ to kanał z materiałami popularnonaukowymi, który ostatnimi czasy prężnie się rozwija. Prowadzi go dwójka ludzi wietnamskiego pochodzenia – Huyen oraz Marcin. Serdecznie polecam wam ich materiały, jeśli jeszcze o nich nie słyszeliście 😉

Huyen uzyskała możliwość przeprowadzenia krótkiego wywiadu z Sophie, jednym z nielicznych humanoidalnych robotów, posiadających bardzo “ludzki” wygląd oraz okazujących emocje. Maszyna została stworzona w Hong Kongu przez firmę Hanson Robotics.

Oprócz wywiadu z Sophie, Huyen zadała również parę pytań naukowcowi oraz prezenterowi BBC Michealowi Mosleyowi o tematyce związanej z przyszłością relacji człowiek-robot.

Co sądzicie o Sophie? Czy nie wygląda trochę… strasznie?

ŹRÓDŁOYouTube
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy iPad Pro smaczkiem dla fotografów
Następny artykułInteligentne okno od Drutexa – to wygląda świetnie!
Przyszły student informatyki, przynajmniej w teorii. Człowiek z milionem pomysłów na minutę i komputerowy esteta, dla którego nawet kolor kondensatorów ma znaczenie. W głowie rządzi ścisły umysł, w sercu hula dusza humanisty. Pokaże wam świat technologii z perspektywy (bardzo) młodej osoby.