Wszystkie płatności w jednym miejscu – rozwiązanie od Google

0
media2.com

Niedawno Google połączył w jedno wszystkie swoje usługi dotyczących płatności. Takie rozwiązanie było zapowiadane już od dawna, ale dopiero od wczoraj rozwiązanie wdrożono na rynek konsumencki.
 
Mimo, że aplikacja nie zmieniła nazwy, nadal nazywa się Android Pay to wewnątrz nastąpiły zmiany i połączono w niej trzy produkty oferowane od Google: Google Wallet, Pay With Google, Android Pay. Co najważniejsze większość dotychczasowych funkcji pozostanie nienaruszona, a zmianom ulegnie wygląd aplikacji, który będzie zawierał pewne udogodnienia oraz możliwość podglądu zebranych punktów za płatności.
 

polska.googleblog.com

 
Najbardziej praktyczną funkcją będzie możliwość przesyłania pieniędzy pomiędzy użytkownikami, np. z wykorzystaniem Asystenta Google. Niestety Polska musi trochę poczekać, aby nowe rozwiązanie zaczęło funkcjonować na naszym terytorium póki, co można wspierać się innymi rozwiązaniami, np. PayPal. Jest jednak szansa, że nowe funkcje w Polsce otrzymamy jeszcze w tym roku.
 
Zakładka ,,Karty” będzie zawierać dla nas najbardziej istotne dane: uporządkowane karty kredytowe i debetowe, programy lojalnościowe, oferty czy karty podarunkowe otrzymane np. na święta.
 
Źródło: polska.googleblog.com

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowy Android P zadba o nasze bezpieczeństwo
Następny artykułApple góruje na rynku
Młody, niezależny realnie patrzący w przyszłość. Indywidualny charakter z dużą potrzebą wyrażania własnego zdania. Pozytywie patrzę w przyszłość, a do życia podchodzę z dużą ilością tolerancji. Informatyka daje mi możliwość wyrażania własnej osobowości i kreatywności połączonej z pasją.