fot. Technologiczna.pl

Pierwsze spotkanie zorganizowane w ramach Dnia Technologii w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Mogilnie cieszyło się dużym zainteresowaniem i popularnością. Tegoroczna akcja podjęta z Dyrekcją i nauczycielem doradztwa zawodowego również wywołała falę uśmiechu oraz dużo pytań odnośnie zaprezentowanych zawodów.
 
Redaktor Jakub Schulz w dniu 24 kwietnia 2018 udał się z przygotowaną prezentacją do młodzieży z klas III, V i VII. Spotkanie pozwoliło zaznajomić się z optymalizacją strony WWW i narzędziami SEO, pokazało jak kreować swój wizerunek w sieci oraz jak wykonać zdjęcia produktowe. Na koniec przybliżono im tematykę bezpieczeństwa w sieci. Zagadnienia posłużyły, aby pokazać im pracę w zawodzie: redaktora, specjalisty ds. SEO, optymalizacji stron WWW, Social Media Menager, Fotograf zdjęć produktowych, Tester sprzętu i oprogramowania, grafika komputerowego. Największą popularnością cieszył się zawód specjalisty ds. zabezpieczeń informatycznych – odnośnie tego zawodu miałem najwięcej pytań.
 

fot. Technologiczna.pl

 
fot. Technologiczna.pl

 
W młodszych klasach przeprowadzony został test sprawdzający wiedzę z Bezpiecznego korzystania z Internetu, w którym zawarte było zadanie konkursowe. Zadaniem dla najmłodszych było wymyślenie hasła reklamującego potrzebę korzystania z powerbanka. Zwycięskie hasło stanie się tytułem poradnika, który pojawi się już niedługo na łamach naszego portalu.
 
fot. Technologiczna.pl

 
fot. Technologiczna.pl

 
W czwartek 26 kwietnia 2018 zostały rozdane nagrody dla autorów trzech najciekawszych propozycji na hasło. Nagrodą było oczywiście powerbank.
 
Nagrodzeni: Kaja Stelmasik, Dominik Ostrowski, Anna Michałowska /fot. Technologiczna.pl

 
OD REDAKCJI:
 
Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 w Mogilnie za zaproszenie i możliwość realizacji spotkań z klasami. Jesteśmy przekonani, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby najmłodsi odkryli w sobie przyszłe drogi zawodowe i otworzyli się na nowe możliwości. Warto zauważyć, że dobór zawodów nie był przypadkowy, ponieważ odpowiada on współczesnym potrzebom rynku pracy.
 
Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here