O marce Xiaomi w Polsce mówi się już od dawna. Chiński gigant coraz częściej pokazuje na rynku mobilnym swoje najnowsze urządzenia. Dotychczas nie mieliśmy informacji, że Xiaomi oficjalnie zawitało w Polsce, jednak wszystko wskazuje na to, że producent jest gotowy do obsługi smartfonów w Polsce.

 

Jak podaje portal komórkomania oficjalną dystrybucją smartfonów Xiaomi w Polsce zajmie się firma, która obsługuje „wiele znanych marek”. Tajemnicze i bardzo ogólne, ale to już coś. Informacja wskazuje nam na partnera biznesowego, który może mieć spore doświadczenie w dystrybuowaniu nowoczesnych marek. Czytając dalej dowiadujemy się, że smartfony Xiaomi mają być dostępne w dużej sieci elektromarketów jako oficjalna sprzedaż. Tajemniczy dystrybutor zadbał również o kwestię związane z gwarancją i polskim oprogramowaniem. W przypadku awarii urządzenia naprawą gwarancyjną zajmie się firma, która współpracuje ze sklepem iBuygou (MiCenter – dotychczasowy serwis pogwarancyjny). Wszystko wskazuje na to, że dystrybucja telefonów na dużą skalę planowana jest na wrzesień/październik tego roku. Dodatkowo widać, że producent rozwiązał również kwestie zakazu sprzedaży smartfonów Xiaomi na terenie Unii Europejskiej.

Xiaoyi ma coś wspólnego z Xiaomi

To czego dowiedzieliśmy się z portalu komórkomania wskazuje na to, że smartfony Xiaomi faktycznie mogą zostać wkrótce oficjalnie sprzedawane w Polsce. Niestety nie wiemy jeszcze czy urządzenia pojawią się u operatorów, ale również istnieje takie prawdopodobieństwo. Zwróciłem bowiem uwagę, że firma Play ma w swojej sprzedaży dostępne oficjalnie (już od pewnego czasu na Polskim rynku) kamerki Xiaoyi. Co to znaczy? Xiaoyi Technology to spółka, która należy do tej samej grupy kapitałowej co Xiaomi więc niewykluczone, że fioletowy operator będzie chciał uzupełnić swoje portfolio urządzeń w ofertach dla klientów. Oczywiście są to tylko spekulacje, które mogą się nie potwierdzić.

fot.play.pl
fot.play.pl

Firma Xiaomi to „łakomy kąsek” na rynku smartfonów. Ich smartfony mimo, że jeszcze nie mają oficjalnej dystrybucji w Polsce i tak zyskały spore zainteresowane wielu klientów. Dlaczego? Cena względem jakości i parametrów. Pozostaje nam tylko czekać na potwierdzenie tych tajemniczych wieści przez oficjalnych resellerów.

Źródło: komórkomania, Play