Samsung ponownie wkracza w świat motoryzacji

0

Jedena z najbardziej znanych firm produkujących urządzenia mobilne, komputery i inne gadżety elektroniczne zainwestuje 89 mln dolarów w technologię autonomicznej jazdy i systemy bezpieczeństwa dla Audi. Samsung rozpoczyna współpracę z firmą TTTech w Austrii.

 
Pieniądze pochodzą z funduszu przeznaczonego na rozwój samodzielnie jeżdżących pojazdów. Wcześniej Samsung przejął firmę Harman, która produkuje systemy nawigacji i telekomunikacji dla świata motoryzacji. Koncern oświadczył również, że w firmie Harman pojawi się dział zajmujący się autonomiczną jazdą. 
 

 
Mimo, że Samsung działa w świecie telefonów i sprzętu IT i sam nie może produkować samochodów to jednak pozyskał stosowne licencje, które pozwalają na zarządzanie bezpieczeństwem i autonomicznymi samochodami w Korei Południowej i w stanie Kalifornia w USA. Tym sposobem Samsung może testować nowe własne opracowane technologie i oprogramowanie.
 
Źródło: Plus Biznesu 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPlay przyspiesza internet w roamingu krajowym
Następny artykułAplikacja w telefonie zamiast prawa jazdy?
Młody, niezależny realnie patrzący w przyszłość. Indywidualny charakter z dużą potrzebą wyrażania własnego zdania. Pozytywie patrzę w przyszłość, a do życia podchodzę z dużą ilością tolerancji. Informatyka daje mi możliwość wyrażania własnej osobowości i kreatywności połączonej z pasją.