Samsung rozpoczął prace nad połączeniem ekranu z czytnikiem linii papilarnych

0
samsung.com

Firma Vivo, jako pierwsza zdecydowała się, aby wprowadzić rozwiązanie zespolonego wyświetlacza z czytnikiem linii papilarnych. Chciała w ten sposób pokazać, że patentowanie nowych technologii nie należy jedynie do Samsunga, Apple czy Huawei. Samsung przechytrzył wszystkich i poszedł o krok dalej.
 
Lider rynku mobilnego nie chce kopiować wcięcia wyświetlacza znanego z iPhone’a X, dlatego zdecydował się na stałe połączenie z wyświetlaczem czytnika linii papilarnych i przedniego obiektywu aparatu. Samsung szczegółowo wyjaśnił, że przedni aparat i wszystkie czujniki będą wykonane bezpośrednio w wyświetlaczu. Łatwo o tym mówić, ale inżynierowie mają pełne ręce roboty. Koreańscy specjaliści cały czas dopracowują swoje rozwiązanie, ale w dokumentacji patentowej widnieje zapis, że ekran urządzenia będzie pokrywać blisko 100% powierzchni.
 
Zobaczymy jak w praktyce będzie korzystać się z tak opatentowanego wyświetlacza. Samsung – trzymamy kciuki za sukces.
 
Źródło: onetech.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOdkurzacz automatyczny – czy warto?
Następny artykułSony Xperia XZ Pro – pierwsze urządzenie mobilne z ekranem OLED 4K
Młody, niezależny realnie patrzący w przyszłość. Indywidualny charakter z dużą potrzebą wyrażania własnego zdania. Pozytywie patrzę w przyszłość, a do życia podchodzę z dużą ilością tolerancji. Informatyka daje mi możliwość wyrażania własnej osobowości i kreatywności połączonej z pasją.