Samsung nie ustępuje konkurencji miejsca. Nowe smartfony Galaxy M nadchodzą

0

Konkurencja na każdym rynku to normalny objaw. Idealnym przykładem jest rynek smartfonów, na którym codziennie widzimy nowe rozwiązania i produkty. Samsung jako potentat oraz gigant będący w czołówce sprzedaży urządzeń mobilnych, czuje oddech konkurencji. Aby nie stracić pozycji, producent przygotowuje się do kolejnej ofensywy i rewolucji w swoich smartfonach Galaxy. Skąd o tym wiemy? Wystarczy spojrzeć na nowe brandy reklamowe, z których dowiadujemy się, że już niedługo poznamy nowe telefony oznaczone nazwą Galaxy M.

 

Jeszcze jakiś czas temu Samsung został okrzyknięty “spamerem technologicznym” – tworząc nowe telefony co kilka chwil. Producent dość szybko zrezygnował z tego pomysłu, gdyż produkcja nowych telefonów nie różniących się od siebie “w zasadzie niczym” generowała tylko i wyłącznie koszty niż sprzedaż. Niestety nadeszły czasy, w których Samsung cały czas musi monitorować konkurentów oraz ich poczynania. Silny napór niskobudżetowych telefonów Xiaomi oraz Honor, zmusza Samsunga do zmiany swojego podejścia, a w zasadzie wprowadzenia kolejnej rodziny telefonów, która może stawić czoło chińskim konkurentom. O tym, że premiera Galaxy M jest coraz bliżej wiemy z “baneru reklamowego” podpatrzonego bezpośrednio w indyjskim Amazonie.

Samsung Galaxy M / fot. amazon.in

Oprócz nazwy poznaliśmy również datę premiery smartfonów Galaxy M. W Indiach oficjalna premiera będzie miała miejsce dopiero 28 stycznia 2019 roku. Wszystko pod hasłem #IMPOWERD. Strona indyjskiego Amazonu zdradza wiele szczegółów. Oprócz daty, nazwy poznaliśmy również wstępny wygląd oraz kilka ciekawostek na temat specyfikacji. Nie mogło być inaczej, smartfony z nowej rodziny nie będą odbiegać o konkurencji, a kto wie, być może nawet czymś zaskoczą.

Samsung Galaxy M / for.Amazon.in

Oprócz ekranu z wcięciem “dziwacznym Notchem” i małymi ramkami widzimy, że w telefonach pojawi się podwójny aparat z ultraszerokokątnym obiektywem. Reklamowe banery obrazują, że w telefonach z rodziny Galaxy M możemy spodziewać się dobrej baterii oraz szybkiego ładowania. Taka cząstkowa specyfikacja nie powinna nikogo dziwić, bo Samsung musi iść w “parze z konkurencją”. Odstąpienie na krok może spowodować medialną klapę.

Samsung Galaxy M Notch / fot.Amazon.in

Na ten moment nie wiemy zbyt wiele o tych smartfonach. Właśnie dlaczego piszę w liczbie mnogiej? Otóż medialne przecieki informują, że na początek możemy zobaczyć 3 modele, o nazwach: Galaxy M10, Galaxy M20 i Galaxy M30. Z pewnością takie oznaczenie być może różni się od pozostałych modeli z rodziny Galaxy, ale jestem przekonany, że modele będą idealnie plasować się na przykładzie (specyfikacji) Galaxy A3 , Galaxy A5 oraz Galaxy A8.

Prawdopodobnie premiera w Indiach będzie rozpoczęciem globalnej dystrybucji po wszystkich krajach. Chociaż istnieje również możliwość, że telefon będzie dostępny tylko i wyłącznie na wybranych rynkach. Osobiście uważam jednak, że Samsung rozprowadzi smartfony z rodziny Galaxy M na całym świecie, wprowadzając tym samym Notcha do firmy Samsung. Kwestia Notcha to dość trudny temat, nawet jak dla firmy Samsung, która jakiś czas temu naśmiewała się z rynkowego wymysłu Apple. Zastanawiam się jednak, czy nie jest za późno na takie rozwiązanie?

Jednak jak to mówią, nie myli się ten co nic nie robi. Być może Samsung zmądrzeje, kiedy zobaczy, że Notch w zasadzie przestaje być już “popularny”. Pisząc w skrócie – Koreańczycy się po prostu trochę spóźnili.

Źródło: Amazon