Samsung i Linux Ubuntu w Galaxy S8

0
clovetechnology.com

Na początku października twórcy Samsunga wyszli z inicjatywą do twórców Linuxa. Efektem podjęcia współpracy jest możliwość uruchomienia dowolnego systemu Linux przeznaczonego na procesory ARM przy wykorzystaniu smartfona Samsung Galaxy S8 zadokowanego w stacji Samsung DeX.

 
W sieci pojawił się film demonstracyjny, który odkrywa tajemnicę, do czego w praktyce można wykorzystać takie rozwiązanie. Do testów wykorzystano dystrybucję Ubuntu – niestety nie wiadomo, w jakiej wersji ze środowiskiem graficznym GNOME Classic.
 

cnet.pl

 
Wszelkie dystrybucje, które możemy uruchomić na Galaxy S8 mają być propozycją skierowaną do deweloperów oraz do osób piszących aplikacje mobilne na system Android. Ma to ułatwiać przeprowadzanie testów i sprawdzenie, jakości działania napisanych aplikacji bezpośrednio na urządzeniu z systemem Android.
 
A Wy, jakie macie zdanie o rozwiązaniu, które pozwala uruchomić dowolną dystrybucję Linuxa na Samsung Galaxy S8?
 
NDTV Gadgets

 
Źródło: samsung.com/pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNokia 6 – recenzja świetnie wykonanego średniaka
Następny artykułCebulowa afera Komputronikowa
Młody, niezależny realnie patrzący w przyszłość. Indywidualny charakter z dużą potrzebą wyrażania własnego zdania. Pozytywie patrzę w przyszłość, a do życia podchodzę z dużą ilością tolerancji. Informatyka daje mi możliwość wyrażania własnej osobowości i kreatywności połączonej z pasją.