Samolot prawie zderzył się z dronem, dwie osoby lekko ranne

0
fot. Wired.com

Przez wzrost popularności dronów dochodzi do coraz większej liczby incydentów z z tymi urządzeniami. Ten mały, latający sprzęt nie zagraża tylko naszej prywatności, lecz może spowodować kolizję z samolotem. Do takiego incydentu prawie doszło z udziałem aeroplanu z Porter Airlines.

 

Do incydentu doszło w pobliżu portu Billy’s Bishop. Dron latał bezpośrednio w strefie niskiego lotu, w którym samoloty podchodzą do lądowania. Piloci samolotu manewrowali jak tylko mogli, byleby uniknąć zderzenia. Wskutek niespodziewanych ruchów maszyny urazy odniosły dwie osoby z ekipy. Nie znamy szczegółów całego zajścia, jednak możemy się cieszyć, że nie doszło do kolizji.

Po takich wydarzeniach powraca temat bezpieczeństwa podczas latania dronami. Pomimo wymaganych uprawnień do sterowania nimi w miejscach publicznych, wciąż dochodzi do incydentów zagrażających nawet życiu. Pewnie kwestią czasu jest wprowadzenie systemów anty-dronowych na terenach lotnisk. Miejmy nadzieję, że kolejne usprawnienia, mające poprawić bezpieczeństwo, zminimalizują ryzyko jakiegokolwiek zagrożenia. Również piloci dronów powinni jak najdokładniej sprawdzić teren lotów zanim wystartują swoją maszyną.

 

Zobacz także: Apple znowu w akcji, iPhone 7 poparzył kobietę w ciąży

 

źródło: Engadget

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWiko Ufeel, czyli recenzja eleganckiego smartfona
Następny artykułMicrosoft Edge shackowany w zaledwie 18 sekund
Przyszły student informatyki, przynajmniej w teorii. Człowiek z milionem pomysłów na minutę i komputerowy esteta, dla którego nawet kolor kondensatorów ma znaczenie. W głowie rządzi ścisły umysł, w sercu hula dusza humanisty. Pokaże wam świat technologii z perspektywy (bardzo) młodej osoby.