revoult.com

Niedawno pojawiła się nowa usługa finansowa, która oferuje większą ochronę wrażliwych danych. Revoult daje nam możliwość posiadania wirtualnych kart płatniczych, które będą miały możliwość zmieniania 16-cyfrowego kodu. Takie działanie ma utrudnić oszustom wykorzystanie cudzej karty do wykonywania płatności.
 
Wszyscy wiemy, że plastik, który służy nam do dokonywania płatności, np. w Internecie zawiera nie tylko 16-cyfrowy kod powiązany z naszym kontem bankowym ale również nasze imię i nazwisko, datę ważności karty i kod zabezpieczający. Co ciekawe większość sklepów nie potrzebuje tak szczegółowych danych do wykonania transakcji. Chińskie strony nie wymagają również kilkuetapowego uwierzytelnienia karty płatniczej, a co za tym idzie wybrane informacje mogą trafić w niepowołane ręce.
 
Użytkownicy Revoult niedługo otrzymają możliwość aktywacji wirtualnej karty, której unikalny numer będzie automatycznie zmieniał się po wykonanej transakcji. Jest to dodatkowy poziom zabezpieczeń uniemożliwiający wykorzystanie danych z karty przy kolejnej płatności. Rozwiązanie powstało aby walczyć z wciąż rosnącymi oszustwami internetowymi. Twórcy stwierdzili, że najlepiej byłoby aby pozbyć się stałego 16-cyfrowego kodu i zastąpienie go nowoczesną technologią.
 
Niestety taka rewolucja wymaga czasu ponieważ zmiana systemu finansowego z dnia na dzień nie jest możliwa. Miejmy nadzieję, że usługa oferowana przez Revoult bardzo szybko zyska popularność ponieważ może być to dobry krok do nowoczesnych technologii płatności XXI wieku.
 
Źródło: revoult.com 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here