Elektronika News Recenzje

Recenzja kamery Chuango IP116

Czy zdarzyło się Wam zastanawiać się nad tym czy wyłączyliście żelazko lub gaz a nie mogliście wrócić do domu aby to sprawdzić? A może chcielibyście w każdej chwili podglądać co dzieje się w waszych czterech ścianach lub na podwórku? Z pomocą przychodzi nam firma Chuango prezentując kamerkę IP116.

 

Jak zapewnia producent: „Kamera IP6 z polem widzenia 95° i zapisywaniem nagrań w rozdzielczości 720p zabezpieczy wszystkie ważne miejsca. Nieważne, czy chodzi o bawiące się dzieci, rozrabiające zwierzęta, czy starsze osoby zażywające lekarstwa – uprawnieni członkowie rodziny mogą za pomocą aplikacji mobilnej sprawdzić w czasie rzeczywistym, czy ich dom jest bezpieczny.”

Opakowanie i wygląd

Kamerkę otrzymujemy zapakowaną w tekturowe pudełko. Po zdjęciu „otoczki” na której producent umieścił wszystkie najważniejsze informacje, otwieramy białe kartonowe pudełko. Naszym oczom ukazuje się kamera. W zestawie otrzymujemy zasilacz, instrukcję obsługi, kołki, uchwyt oraz taśmę 3M do montażu. Samo urządzenie wykonane z biało-czarnego plastiku jest bardzo ładne. Urządzenie jest nieduże i posiada regulowany uchwyt z możliwość regulacji kamery tak aby ustawić ją w pionie lub poziomie.

Aplikacja i  pierwsze kroki

Do skonfigurowania kamery będziemy potrzebować aplikacji „IP116Camera” dostępnej zarówno w App Store jak i Google Play. Aplikacja jest dostępna w języku polskim i jest bardzo intuicyjna. Przeprowadzi nas krok po kroku po wszystkich ustawieniach. W pierwszej kolejności podłączamy urządzenie do zasilania i logujemy przez WiFi danymi, jakie znajdują się w instrukcji do kamery. Następnie w IP116Camera nadajemy nazwę naszej kamerce i wpisujemy dane naszej sieci domowej. Aplikacja pozwala na wykonanie screenshota lub nagrania wybranego momentu podglądu na żywo. Warto wspomnieć o tym, że wszystkie nagrania zostaną zapisane w pamięci aplikacji, jednak nie znalazłam możliwości ich zapisu w pamięci urządzenia – za to minus dla producenta. Przy zapisie screenshota możemy jednak wskazać zapis na urządzeniu, pozwoli to na proste przesłanie zdjęcia np. poprzez messengera.

Działanie

Obraz z kamerki wyświetla się na telefonie z niewielkim opóźnieniem. Powinien być przesyłany w jakości HD jednak jeśli posiadacie niestabilne połączenie internetowe lub wykorzystacie pakiet danych i przejdziecie do powolnego transferu jakość ta nie będzie zachwycająca. Moim zdaniem sprzęt przy nocnych ujęciach nie radzi sobie zbyt dobrze. Uządzenie się nie grzeje, a statyw utrzymuje kamerę w wybranej przez nas pozycji.

Podsumowanie

Kamera działa poprawnie, a dzięki niewielkim rozmiarom nie rzuca się w oczy. Przekazywany obraz jest dość płynny, a jego jakość przy dobrym dostępie do internetu spokojnie wystarczy na kontrolowanie tego co dzieje się w naszym domu. Sporo radości sprawiło nam oglądanie tego co robi pies po naszym wyjściu do pracy. Kamera niestety jest dość droga, jego cena zaczyna się od 260 zł, moim zdaniem jest to dość sporo jak na możliwości kamery. Jeśli cena nam nie przeszkadza, kamera z pewnością będzie przydatna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *