Recenzja kamery Airlive Smart Cube 300W

Wiele nowych gadżetów technologicznych, aktualnie dostępnych na rynku pomaga nam w życiu codziennym. Wiele z nich służy rozrywce jednak warto przyjrzeć się również tym, które poprawiają nasze bezpieczeństwo. Jednym z takich urządzeń jest inteligentna kamera Smart Cube 300W od firmy Airlive.

 

Opakowanie, wygląd i zawartość

Ta inteligentna, 3-megapikselowa kamera IP oprócz możliwości nagrywania posiada bardzo dużo funkcji, których nawet się nie spodziewaliśmy. Jesteście ciekawi co ma w sobie? Zacznijmy od wypakowania urządzenia. Pudełko w której znajduje się kamera, jest niewielkich rozmiarów. Na pudełku znajdziemy już najważniejsze informacje o zastosowaniu kamery. Producent podaje, że jest to kamera zarówno do użytku domowego jak i dla małych sklepów.

Sama kamerka jest dość ciekawa. Owalny kształt oraz wykonanie wydają się być stworzone bardziej z myślą dla domu niż dla sklepu ale to już kwestia gustu. Kamera wykonana jest z białego plastiku, który wydaje się masywny i ładnie wykończony.

Co oprócz tego znajdziemy w pudełku? Wszystko, co nam będzie potrzebne do uruchomienia kamery:

  • kabel zasilający
  • stojak do montażu kamery
  • kołki i wkręty
  • kabel sieciowy
  • instrukcja obsługi, gwarancja
  • naklejka informująca o monitoringu

Przyglądając się bliżej samej kamerze, możemy dostrzec na pierwszy rzut oka, że jest ona czymś więcej niż zwykłą kamerką. Pod “patrzącym” obiektywem z podczerwienią, kamera posiada czujnik ruchu PIR oraz diody sygnalizujące status działania. Tył kamery to wszystkie niezbędne informacje oraz wejście na kabel sieciowy oraz zasilający. Znajdziemy tam również kod QR, który pozwala na sparowanie urządzenia z aplikacją mobilną. Jeden bok kamery został zagospodarowany w slot kart micro SD, który ułatwia bezpośredni zapis nagrania na karcie.

Funkcje kamery:

  • Obsługa rozdzielczości 3 megapikseli, 1080p oraz 720p
  • Czujniki temperatury i wilgotności
  • Inteligentne funkcje analizy obrazu dzięki procesorowi TI DMVA2
  • Łączność Wi-Fi 802.11n + port Ethernet
  • Tryb „Door Cam” z funkcją dwukierunkowej komunikacji głosowej
  • Tryb „Store Entrance” z funkcją liczenia ludzi
  • Czujnik ruchu PIR oraz zapisywanie nagrań na karcie SD
  • Tryb nocny dzięki diodom IR i filtrowi ICR
  • Wbudowany mikrofon i głośnik
  • Aplikacja na urządzenia mobilne z Androidem / iOS z obsługą technologii P2P

Wygodny stojak umożliwia nie tylko montaż kamery na ścianie, ale z łatwością można ją postawić np. w pokoju dziecka. Ponieważ kamera działa również w opcji bezprzewodowej (czyli do działania potrzebujemy jedynie kabla zasilania) kamera staje się bardziej mobilna i przydatna w obserwacji naszych pociech, które akurat śpią bądź rozrabiają.

Działanie kamery

Aby rozpocząć działania z kamerą musimy zainstalować niezbędne oprogramowanie na komputerze, które wykryje adres IP naszej kamery i będziemy mogli obsługiwać ją przez przeglądarkę bądź w telefonie. Oprogramowanie komputerowe jest bardziej rozbudowane i przydaje się do ustawienia wszystkich funkcji, które przydają się w naszym biznesie (jak np. liczenie osób, powitania głosowe czy wirtualne pole bezpieczeństwa. Wymaga to oczywiście zaawansowanych ustawień, jednak wszystko mamy opisane w instrukcji na stronie producenta: http://bit.ly/InstalacjaSzczegółowaSmartCube. Do użytku domowego możemy skorzystać z podręcznika użytkownika, który podpowie nam jak rozpocząć pracę z kamerą w szybki sposób: http://bit.ly/InstrukcjaSmartCube.

Krótki test nie pozwolił nam na zapoznanie się z wszystkimi funkcjami kamery jednak byliśmy bardzo ciekawi jak wygląda obraz z kamery i czy sprawdziłby się w użyciu domowym.

Oprogramowanie do kamery jest całkiem przejrzyste i nie trudno uruchomić podstawowe funkcje kamery zwłaszcza, że jest również opcja wyboru języka polskiego. Nasz test przeprowadzaliśmy w korytarzu o koszmarnym oświetleniu przez brak okien jednak kamera poradziła sobie z obrazem. Jak na warunki domowe obraz był bardzo dobry i w zupełności wystarczał do podglądu tego co się dzieje na korytarzu. Na obrazie z kamery widzimy dane dotyczące temperatury w domu oraz wilgotności powietrza, które przydają się np. w szklarniach jak podaje producent. W warunkach domowych może służyć jako monitoring temperatury w okresie zimowym. Jeśli dom za bardzo by się wychłodził, otrzymujemy powiadomienie na telefon i możemy sprawdzić czy przypadkiem nie mamy awarii ogrzewania.

 

Podsumowanie

O ile wygląd to kwestia gustu i bardzo subiektywne spostrzeżenia, tak funkcje kamery możemy śmiało nagrodzić za innowacyjność. Podczas testu użytkowanie sprzętu było dla nas bardzo przyjemne i miło zaskoczyły nas możliwości jakie daje ta niepozorna kamerka. Potwierdzamy, że może być przydatna zarówno w domu jak i w małym sklepie. Koszt kamery to ok. 530 zł brutto. Czy dużo? To już zostawiamy dla Was. Z pewnością na pakowane w kamerę funkcje sprawiają, że nie może być tańsza, dlatego decyzja zakupowa należy do Was. Od nas kamera dostaje polecenie za innowacyjność i użyteczność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj