Kingston na targach CES 2017 zaprezentował nowe pendrive’y. Największą sensację budzi ich pojemność – 1 oraz 2 terabajty. 

 

DataTraveller Ultimate GT to obecnie największy pendrive na świecie. Nie do pomyślenia, że obecne pamięci przenośne mogą mieć większą pojemność niż dyski w komputerach (sam miałem skromne 1 TB na moim dysku twardym).

Chociaż 2 TB mogą wydawać się dość abstrakcyjną pojemnością, to w dobie raczkującego standardu 4K taki rozmiar wydaje się jak najbardziej zrozumiały. Największa pamięć przenośna flash na świecie pozwala bowiem na zmieszczenie… 70 godzin video w rozdzielczości Ultra HD. Czy to dużo? Musicie ocenić sami.

Smutną informacją może być brak złącza USB-C, tak więc użytkownicy nowych latopów będą musieli wyposażyć się w przejściówki. W sumie nawet byłoby to lepszym rozwiązaniem niż wpinanie takiej bestii bezpośrenio – gwarantowane pogrubienie naszego ultrabooka. Nie znamy jeszcze dokładnej ceny, jednak można się spodziewać, że tego typu pendrive nie jest urządzeniem dla przeciętnego Kowalskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here