macworld.com

W przeciągu kilku godzin w sieci rozpętała się istna burza, którą rozpoczęli posiadacze smartfonów IPhone 7 oraz IPhone 7 Plus. Jak się okazuje – po aktualizacji do iOS 11.3 niektóre smartfony przestały zbierać głos użytkownika i sprawiają wrażenie jakby ktoś celowo wyłączył mikrofon. Co na to Apple?
 
Niestety to prawda. Apple przyznało się do błędu, że wybrane modele smartfonów z nadgryzionym jabłkiem po wyżej wymienionej aktualizacji mogą zaistnieć problemy z działaniem mikrofonu. Źródło informuje, że Apple wymieni wadliwe modele na nowe, nawet jeśli posiadacze nie posiadają już aktualnej gwarancji.  Póki co ciężko powiedzieć, jak sytuacja wygląda w Polsce. Trzeba poczekać jak zachowają się autoryzowane serwisy firmy z Cupertino.
 
Powstaje pytanie jak stwierdzić, że nasz IPhone został dotknięty problemem? Zauważycie to po tym, że nie będziecie w stanie połączyć się z rodziną, znajomymi oraz rozmawiać z nimi w trybie głośnomówiącym. Inne objawy to np. brak możliwości odtworzenia dźwięku w nagranych wcześniej notatkach głosowych lub podczas otwierania niektórych plików multimedialnych.
 
Na szczęście problemy po aktualizacji dotykają tylko pojedyncze jednostki. Bardzo dobrze, że nie jest to masowy błąd – wtedy mogłoby być naprawdę nieciekawie. Jeżeli jednak jesteście posiadaczami IPhone’a 7 lub 7 Plus warto sprawdzić działanie mikrofonu.
 
Źródło : 9to5mac.com