Powrót Zeppelina? Amazon patentuje dronowy transport

0
fot. Amazon.com

Amazon już od dłuższego czasu kombinuje z wykorzystaniem dronów do transportu towarów. Teraz doczekaliśmy się bardzo ciekawych rysunków, które znalazły się w nowych patentach giganta.

 

Z rysunku wynika, że nad naszymi głowami wkrótce mogą pojawić się sterowce, mające być swoistymi mobilnymi magazynami, które pojawiałyby się w miejscach, w których przewiduje się duży popyt na konkretne produkty. Z “głównej bazy” pojedyncze towary byłyby transportowane dronami do punktu docelowego.

fot. pdfpiw.uspto.gov

Jako przykład podaje się tutaj imprezę sportową. Nad stadionem pojawia się sterowiec obładowany przekąskami i napojami, które trafiają do konkretnego kibica za pośrednictwem małego drona. Oczywiście powierzchnię sterowca będzie można wykorzystać chociażby na banery reklamowe.

fot. pdfpiw.uspto.gov

Projekt zakłada również znacznie bardziej rozbudowaną sieć wysyłkową. W planach znajdziemy również kratowy system lotów dronów, wymianę między urządzeniami o pogodzie oraz wietrze a także to, w jaki sposób owe magazyny będą na bieżąco uzupełniane i kierowane w konkretne miejsca. Sam Amazon jak na razie nie chce zdradzić szczegółów zarówno o to, czy będą jakiekolwiek testy tego projektu i jeśli tak to kiedy.

ŹRÓDŁOTechCrunch
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSamsung Galaxy s7 i s7 Edge z nowym problemem soczewek?
Następny artykułSurface Studio sprzedaje się nadzwyczaj dobrze
Przyszły student informatyki, przynajmniej w teorii. Człowiek z milionem pomysłów na minutę i komputerowy esteta, dla którego nawet kolor kondensatorów ma znaczenie. W głowie rządzi ścisły umysł, w sercu hula dusza humanisty. Pokaże wam świat technologii z perspektywy (bardzo) młodej osoby.