Jedna z największych stron z treściami dla dorosłych została zainfekowana przez malware autorstwa grupy KovCoreG. Zagranie było dość prozaiczne – reklamy przekierowujące na stronę z informacją o aktualizacji oprogramowania Adobe Flash Player.

 

Podobno zanim sprawa wyszła na jaw, malware grasowało po PornHubie przez „ponad rok”. Mowa jest również o milionach ofiar z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii i Australii. Złośliwe oprogramowanie nosi nazwę Kovter, tworzące fałszywe reklamy na popularnej stronie. Tradycyjnie tego typu program używany jest do generowania pieniędzy za kliknięcia w sfingowane bannery.

źródło: The Sun

Całość przebiegała dość niewinnie – użytkownicy serwisu byli przekierowywani na fałszywą stronę z aktualizacją Adobe Flash dla przeglądarek Chrome i Firefox. Tak naprawdę ofiary pobierały wspomnianego wyżej Kovtera i go instalowały. On automatycznie przejmował kontrolę nad komputerem i samodzielnie klikał w wyznaczone reklamy. Eksperci twierdzą, że Kovter równie dobrze mógł być wykorzystany jako program szyfrujący, spyware lub inny dowolny rodzaj wirusa.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here